Håndcremen, fra det danske brand Lavinde Copenhagen, er en kærlig cocktail af bl.a. aloe vera, E-vitamin, shea- og kakaosmør samt mandel-, kokos- og hvedekimolie, som fugter, beskytter og beroliger huden på dine hænder.
Resultatet er en fed fugtbombe – helt uden at fedte – for cremen trænger lynhurtigt ind i huden, så du kan komme videre med din dag.
Håndcremen er fri for parfume og certificeret af Asthma Allergy Nordic.
Anvendelse Massér ind i hænderne, efter du har vasket dem, efter du har afsprittet – eller bare, når de trænger til ekstra fugt
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Brug for hjælp?
Få rådgivning af vores eksperter til produkter i dag fra kl. 10.00
Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
H
Henriette, 57 årRanders sø
1 år
Ok håndcremeFin håndcreme, let at have i tasken. Trænger hurtigt ind. Hænderne er dog lidt fedtet efterfølgende.
Var dette en hjælp?
D
Dorrit, 67 årÅrslev
1 årVerificeret køb
Lækker håndcremeGiver dejlige bløde hænder og fedter ikke.
Var dette en hjælp?
E
Edith, 76 årHerning
1 år
Lækker håndlotionGiver dejlig bløde hænder og absorberes hurtig af huden
Var dette en hjælp?
K
katrine, 35 årKøbenhavn n
1 år
Lækker håndcremeLækkert design, perfekt størrelse til at have i tasken og super lækker og drøj i brug. Bruger den både til mig selv og mine ungers hænder. Kæmpe anbefaling herfra ⭐️
Var dette en hjælp?
Viser 4 af 6
Få personlig rådgivning eller inspiration. Spørg os!
Vores materialister, frisører og farmakonomer er klar til at guide dig lige nu.