Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.
Club Matas
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Club Matas
Gratis hudtest
Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.
Anti Age
Til ansigt
Fugtgivende
Tør hud
En forfriskende ansigtscreme beriget med kalkrigt kildevand og hyaluronsyre. Hjælper med at styrke hudens egen fugtbarriere, så huden forbliver blød og smidig, og reducerer fine linjer, der kommer fra dehydreret hud. Cremen virker beroligende på huden, og en blød og let konsistens, der absorberes hurtigt. Specielt velegnet til dehydreret hud.
Påfør morgen og aften på ansigt og hals.
Vandet fra Réotierkilden er op til 10 gange rigere på calcium end termisk vand, hvilket gør dette kildevand til den perfekte tørstslukker for din hud. Da L’Occitane blev inviteret til at bruge vandet til produktionen af ??en ny hudplejeserie, var det vigtigt for alle parter, at brugen foregår på en bæredygtig måde, og kun en lille procentdel af vandet bruges hvert år. Det sker på en måde, der ikke påvirker vandforsyningen, den biologiske mangfoldighed eller stedets ånd. Kilden skal bevares for fremtidige generationer.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Dette skyldes, at vi løbende forbedrer indholdet i vores egne varer i forhold til den nyeste viden om ingrediensers betydning for miljø og sundhed.