Valentino Beauty er romersk af hjertet og et Color Cool Couture-brand.
Voce Viva Valentino Eau de Parfum drager paralleller mellem lyden af din stemme og duften af din parfume. Ligesom en stemme er en duft personlig, intim og efterlader et spor.
Harmonien af en strålende blomster-bouquet, der er gjort vanedannende og kraftfuld med en uventet akkord af krystalmos. Som en hyldest til alle kvinders stemmer.
Voce Viva-parfumen er en ode til den flerfacetterede Valentino-kvindelighed. En color-note: En farverig og strålende åbningsnote af italiensk bergamot, der dæmpes af sød og saftig mandarin. En couturenote: En overdådig bouquet af appelsinblomst-absolut og gylden gardenia.
En cool note: Uventet krystalmos giver duftens bund en moderne intensitet, der bliver fuldstændig vanedannende med den indhyllende vanilje. Flakonen udtrykker Maison Valentinos værdier og Voce Vivas kvindelighed.
En stilren glasblok, der er firkantet med takkede sider, lader lyset skinne igennem den gyldne duft, så der dukker et V af lys frem. Valentinos karakteristiske nitter fremhæver hætten og kraven, der skildrer en moderne personlighed med kant.
Denne ikoniske Valentino-flakon er signeret i klar rød. "Jeg tror på, at i dag er den ægte styrke at kunne dele sine følelser." (Pierpaolo Piccioli, kreativ direktør for Maison Valentino). Hyld din helt egen stemme i denne verden med Voce Viva. Om brandet: Valentino er skabt i Rom og blander couturens verden med gadekulturen. En rig og pragtfuld kulturarv, der er opdateret til vores tid.
Luksuriøse produkter, der kan bæres og deles hver dag og hylder alle personligheder. Valentino Beauty blander couture med det cool og indbyder alle til at leve modigt og bevæge sig frit. En verden uden regler, hvor du kan komme, som du er, og udtrykke din egen stemme.
Alle personligheder er velkomne, fordi vi kan lide at forbinde mennesker og dele drømme og følelser.
Elsker at have denne parfume på! Har også fået mange komplimenter fra andre 🥰😍
Se hele anmeldelsen
Navn:
Alder:
By:
Berna
27 år
Søborg
Berna anbefaler dette produkt
for 8 dage siden
Deqa, 21 år
fra Aalborg
Super skøn feminin duft
Dufter så dejligt, holder fint. Også er det er bare optimalt at have miniaturen på 15ml i håndtasken - kan bådes bruges til hverdag, men også til når man skal ud
Se hele anmeldelsen
Navn:
Alder:
By:
Deqa
21 år
Aalborg
Deqa anbefaler dette produkt
for 11 dage siden
gitte, 54 år
fra Fredensborg
God duft
God hverdags duft
Se hele anmeldelsen
Navn:
Alder:
By:
gitte
54 år
Fredensborg
gitte anbefaler dette produkt
1 kunde fandt denne anmeldelse brugbar
for 18 dage siden
Rikke, 47 år
fra Klarup
Dejligt duft
God duft som ikke er for skarp, kan sagtens bruges til hverdag.