
1 / 1
Retinol & Retinaturel 2% Booster Serum
Serum 40+ med retinol. Reducerer rynker og stimulerer kollagen.
Variant:30 ml
Optjen 13 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Uden parfume
Plaisir Retinol & Retinaturel 2% Booster Serum er et parfumefrit serum med retinol og retinaturel til dig på 40+, som effektivt modvirker aldring af huden.
Serummet indeholder bl.a. 2% Matrixyl Morphomics der reducerer lodrette rynker i panden og ved munden samt de små rynker i øjenkrogene. Tripeptid beroliger, reducerer rødmen og beskytter mod UVB-skader. Sheasmør ethylesters virker beroligende.
Nøgleingredienser:
Serummet indeholder bl.a. 2% Matrixyl Morphomics der reducerer lodrette rynker i panden og ved munden samt de små rynker i øjenkrogene. Tripeptid beroliger, reducerer rødmen og beskytter mod UVB-skader. Sheasmør ethylesters virker beroligende.
Nøgleingredienser:
- 2% Retinaturel reducerer synligheden af rynker
- 2% Matrixyl Morphomics stimulerer dannelsen af kollagen
- Mellem til højmolekylær hyaluronsyre virker fugtgivende og modvirker dannelsen af rynker og talg i huden
- Modvirker effektivt aldring af huden.
- Produceret i Danmark.
- Uden parfume
- Vegansk (uden animalske ingredienser)
- pH-værdi: ca. 5,0
Plaisir
Eksperten guider

Skab de perfekte vilkår for en anti age hudplejerutine ved, at bruge forskellige produkter fra samme serie. Brug retinol serummet i kombination med din natcreme for bedst mulig effekt af dine anti age produkter.
Retinol retinaturel 2% booster serum
Et intensivt virkende serum, der forynger hudens udseende, reducerer rynker, samt fugter og beskytter huden.
Intensive Anti-Ageing Day Cream
En velduftende dagcreme med 3-dobbelt hyaluronsyrekompleks, der forynger hudens udseende. Cremen er særligt velegnet til dig på 55+.
Intensive Anti-Ageing Night Cream
En intensiv virkende natcreme med en masse fugtgivende og anti age ingredienser, som hjælper med at minimere linjer og rynker.
Pris: 504,85 kr.
Optjen 52 point at handle for
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Del din mening med andre kunder
Anmeldelser fra Danmark
- LLine30 år1 mdBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Virker som den skalJeg er ikke helt sikker på om det er andre der har haft fået en flaske der er dårlig, men nogle skriver de ikke kan lide lugten, min lugter af...absolut ingen ting.. visse parfumefrie produkter, kan godt stadig have én eller anden lugt...men denne h...
Line anbefaler dette produkt - HHeidi53 år6 mdrBedømt 4.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
GodUdmærket produkt til mig
Heidi anbefaler dette produkt - HHelle54 år9 mdrBedømt 3.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
God og drøjFin produkt til alle aldre
Helle anbefaler dette produkt - TTrine39 år1 årBedømt 3.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
God konsistens, træls lugtSynes at konsistensen er dejlig let. Men lugten er meget kraftig for mig. Bliver desværre nok nødt til at droppe den og prøve en anden.
- DDitte38 år1 årBedømt 2.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Gør ingentingBryder mig ikke om lugt og konsistens
- MMaria29 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Mega godSå god, gør hvad den lover
Maria anbefaler dette produkt



Vil du se videoen?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies





