1 / 1
Variant:60 ml
89,95 kr.
Optjen 9 point hos Club Matas
Udsolgt online
Pigmentforandringer
Appelsinhud
Strækmærker
Bio-Oil er en hudplejeolie, der hjælper med at forbedre udseendet af ar, strækmærker og ujævne hudnuancer såsom mørke hormon- og pigmentpletter.
Olien er derudover velegnet til aldrende samt tør og dehydreret hud. Den er ligeledes formuleret til at mindske dannelsen af strækmærker ved bl.a. graviditet.
Bio-Oil har et iltfrit miljø, der på bedste vis bevarer planteekstrakterne fra Calendula, Lavendel, Rosmarin og Kamille samt vitaminerne A og E, der er i olien.
Den banebrydende ingrediens Purcellin OilTM reducerer tykkelsen af formuleringen og gør den lettere for huden at absorbere og sikrer samtidig, at nøgleingredienserne trænger ned i de hudlag, hvor de gør størst gavn.
Anvendelse

Bio-Oil påføres 2 gange dagligt i minimum 3 måneder for fuld effekt, men test viser synlige resultater allerede tidligere i perioden.
Bio-Oil kan benyttes til alle hudtyper samt på hele kroppen og i ansigtet.
SpecialbehovPigmentforandringer, Strækmærker, Appelsinhud

Sikkerhedsadvarsler

Opbevares utilgængeligt for børn
Indhold60 ml
Enhedspris1.499,17 kr./l
MærkeBio-Oil
KategoriHudpleje til gravid og nybagt mor
Se altBio-Oil Hudpleje til gravid og nybagt mor
Varenummer593249
EAN6001159111528

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Vores kunder siger:

  • Effektiv (44)
  • God duft (27)
  • Nem at bruge (9)

Se flere anmeldelser

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Inspiration

Kundeanmeldelser

4.6
Baseret på 155 anmeldelser
95% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
5111
427
312
25
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
A
Aliye, 41 år
1 uVerificeret køb
SupperHvor mange timer har en ekstrem lækker duft
I
ingelise, 76 år
2 uVerificeret køb
den er super godjeg syntes det er et godt produkt og dufter godt og god at komme på hoved og kroppen
H
Hanne, 69 år
1 mdVerificeret køb
Top karakter!Har brugt Basis-Oil gennem mange år, over hele kroppen og bl.a. tydelig healing i fht. strækmærker og andre ar. Fedter ikke efter meget kort tid. Bruger det også når jeg fjerner makeup, tydeligt at oi...
C
Camilla, 50 år
1 mdVerificeret køb
Bedste hudpleje.Jeg absolut elsker min bioolie, og bruger den hver eneste dag, den giver huden utrolig god fugt og plejer så det kan se og mærkes.
Viser 4 af 155