Spar 20%
Kun online
1 / 1
Spar 20%
Kun online

Sauvage Eau de Toilette

Størrelse:300 ml
Medlemspris
Pris: 1.559,20 kr.
Original pris:1.949 kr.
Spar 390 kr.

Spar op til 25% på dufte og deodoranter*

Se hele tilbuddet
Udsolgt online

Forhandles kun online

Sauvage Eau de Toilette kan nu genopfyldes. De brugervenlige og økologisk designede 100 ml eller 30 ml flasker er nemme at genopfylde uden at spilde en eneste dråbe. Takket være det innovative autostop-system stopper opfyldningen automatisk, når flasken er fyldt.
Sauvage-refillen er helt i overensstemmelse med visionen om ansvarlige luksusprodukter, der respekterer naturens ressourcer. Genbrugsflasken i forenklet aluminiumdesign begrænser miljøpåvirkningen ved at spare 60 % af energiforbruget, 36 % af vandforbruget og 56 % af produktionen af drivhusgasser.*
Kan ikke bruges alene. Kun kompatibel med Sauvage Eau de Toilette 30 ml og 100 ml flasker med "REFILLABLE" anført på bagsiden (30 ml eau de toilette) eller i bunden (100 ml eau de toilette).
* Ved brug af en 100 ml Sauvage Eau de Toilette-flaske + en 300 ml Sauvage-refill, sammenlignet med brug af fire 100 ml Sauvage Eau de Toilette-flasker. "Jeg brugte manden som udgangspunkt, da jeg skabte Sauvage. En stærk og umiskendelig maskulinitet. Som billedet af en mand, der sætter sig ud over tid og mode."
DuftfamilieTræ
FormRefill

DIOR ADDICT

Kundeanmeldelser

Vær den første til at anmelde dette produkt
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere