1 / 1

The Balm Revitalizing Multi-Use Balm

Alsidig balm til hænder, læber og krop. Rejsestørrelse.

Pris: 454,95 kr.
Optjen 46 point hos Club Matas

Spar 25% på alt Hudpleje*

Aktivér Plus i dag – det betaler sig. 39 kr./md. Kampagnen udløber onsdag den 29. april 2026. Ingen bindning.

Fri levering på køb over 499 kr. ·
Fugtgivende
Dior The Balm, Diors uundværlige skønhedsprodukt, du snart ikke kan undvære: Det ultrakompakte design er lige så moderne, som det er praktisk, og det gør det til et musthave fra modehuset. Tag det med dig overalt.
Med The Balm gentænker Dior et essentielt hudplejetrin i en rejsevenlig størrelse: En revitaliserende og alsidig behandling, der kan bruges hele året rundt til at reparere hænder, læber og krop. Den lindrende og omsvøbende sanselige konsistens giver en beroligende balsamagtig fornemmelse.

Ud over sine fugtgivende og nærende egenskaber er The Balm uundværlig: Dens formel, der består af 95 %* ingredienser af naturlig oprindelse, er bevaret i en stenformet tube, der er udsmykket med Dior Coutures "Logomania"-motiv. Dette emballagedesign er unikt, lige så ergonomisk, som det er stilfuldt og ligger perfekt i hånden.

Dior The Balm er nem at have med i tasken og nem at bruge og påføre.

* Mængden er beregnet ud fra ISO 16128-1- og ISO 16128-2-standarden. Procentdelen af vand inkluderet. De resterende 5 % af ingredienserne bidrager til produktets virkning, sanselighed og stabilitet.
EgenskaberReparerende, Fugtgivende

DIOR ADDICT

Personlig rådgivning

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4.7
Baseret på 7 anmeldelser
86% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
55
42
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
A
Agnese, 34 år
7 mdrVerificeret køb
DiorOne of the best multipurpose item.
L
Liselone, 63 år
10 mdrVerificeret køb
Virkelig godSuper dejlig håndcreme. Emballagen er dog lidt svær at åbne men let at have i lommen eller tasken
M
michala, 35 år
1 årVerificeret køb
Virkelig godVirkelig god til at reparere hænder, læber
D
Dilan, 34 år
1 år
Pæn emballageEmballagen er pæn og praktisk i håndtasken. Bruger den som håndcreme.
Viser 4 af 7