
Spar 20%
1 / 1


- Vil du se videoen?Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
Spar 20%
Hydrating Vitamin B Booster Serum
Fugtboost til ansigt. Giver glød og udglatter fine linjer.
Variant:30 ml
MedlemsprisOriginal pris:209,95 kr.
Pris: 167,96 kr.
Spar 42,-
Spar 20% på dermatologisk- og specialhudpleje
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Anti Age
Fugtgivende
Giver glød
Sensitiv hud
Hvis du vil have smidig hud med en sund glød, så prøv ACO Hydrating Booster. Den passer til alle hudplejerutiner, også til dig med følsom hud. ACO Hydrating Booster giver øjeblikkelig, intens og langvarig fugt dybt ind i huden. Det forbedrer elasticiteten, udjævner fine linjer og styrker hudbarrieren.
Nøgleingredienser og deres egenskaber
Påfør morgen og aften før dag- og natcreme.
Eksperttip!
ACO Hydrating Booster kan også kombineres med ACO Glow Booster - på denne måde kan du booste din hud med fugt og glød!
Produktspecifikationer
Nøgleingredienser og deres egenskaber
- Innovation: Trippen hyaluronsyre
- Høj molekylvægt: Fugter huden med det samme
- Lav molekylvægt: Giver en dyb og langvarig hydrering og øger elasticiteten
- Ultra-lav molekylvægt: Fylder i huden og udligner fine linjer
- Panthenol/ Provitamin B5 lindrer huden og styrker hudbarrieren
- Giver intens, langvarig fugt
- Giver en smidig hud med en sund glød
- Udglatter fine linjer og rynker
- Styrker hudbarrieren
Påfør morgen og aften før dag- og natcreme.
Eksperttip!
ACO Hydrating Booster kan også kombineres med ACO Glow Booster - på denne måde kan du booste din hud med fugt og glød!
Produktspecifikationer
- Til alle hudtyper, også sensitiv hud
- Dermatologisk testet
- Skånsom mod huden
- Mildt parfumeret
| Hudtype | Normal, Sensitiv |
| Egenskaber | Fugtgivende, Giver glød |
| Specialbehov | Anti Age |
Aqua1, 2-HexanediolGlycerinPropanediolPanthenolPEG-40 Hydrogenated Castor OilSodium HyaluronateHydrolyzed Hyaluronic AcidHydrolyzed Sodium HyaluronateAcacia Senegal GumXanthan GumTetrasodium Glutamate DiacetateCitric AcidSodium BenzoateParfum
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
| Indhold | 30 ml |
| Enhedspris | 5.598,67 kr./l |
| Mærke | ACO |
| Kategori | Serum |
| Se alt | Mindre kemi Serum |
| Se alt | Vegansk Serum |
| Se alt | ACO Serum |
| Varenummer | 784306 |
| EAN | 7319861021462 |
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
- Dankort
- MobilePay
- Visa
- Mastercard
- Anyday
- Klarna
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
M
My, 19 år1 uVerificeret køb
Fin serum men ikke noget særligtOk serum men jeg føler, der er bedre serumer, som går det samme, men bedre. Kan ikke rigtig komme mig over den parfumerede lugt, ville ønske den duftede som Acos glow booster
D
Dinna, 51 år9 mdr
Meget kraftig duftendeDer står denne serum er mildt parfumeret men jeg synes godt nok den dufter kraftigt. Virker ellers fint og har en meget meget let konsistens men den kraftige duft trækker ned.
K
kevser, 44 år9 mdrVerificeret køb
God og effektivJeg ville prøve lidt billigere serum og den er rigtig god den kommer til at være på min favorit liste.
E
Emine, 37 år1 årVerificeret køb
Fugt booster til hudenLækker serum som trænger let ind i huden og giver en glansfuld og gennem fugtet hud.
Viser 4 af 17




