MedlemstreatsSpar 25%
1 / 1
  • 360 product preview
  • Vil du se videoen?
    Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
MedlemstreatsSpar 25%

Beard Oil Snake Oil True Whiskey

Variant:50 ml

Kun 5 dage tilbage - Se hele tilbuddet

Medlemspris
Pris: 167,21 kr.
Original pris:222,95 kr.
Optjen 17 point hos Club Matas
Køb for 276,05 kr. mere og få fri levering ·
Dick Johnson’s Snake Oil True Whiskey er den plejende skærolie, som enhver skægget mand drømmer om. Det er en luksuriøs blanding af de fineste naturlige olier, designet til at tackle kløe, tørhed og udslæt som en erfaren professionel.

Med sin legende duft af True Whiskey vil dit skæg dufte så indbydende, at selv din bedste ven måske vil have lyst til at tage det ud på drinks. (Bare rolig, det bliver ikke beruset—det ser bare fantastisk ud og dufter dejligt!)

Snake Oil kommer i en nøje designet pumpeflaske, så du kan dosere den perfekte mængde hver gang.

Opskriften er fyldt med kraftfulde ingredienser som mandel-, argan- og jojobaolier, der hjælper med at sikre, at dit skæg er skinnende, fugtet og kløefrit, hvilket gør det til misundelse for enhver barbert fyr, du møder på gaden.

Produktspecifikationer
  • Plejende skærolie til alle mænd
  • Hjælper med at bekæmpe tørhed, kløe og udslæt i skægget
  • Absorberes hurtigt i huden
  • Duft: True Whiskey
  • Håndlavet i Finland
- Påfør 0,5 til 2 pumper af Snake Oil på dine hænder afhængigt af længden på dit skæg.
- Brug dine fingre til at gnide det grundigt ind i huden under dit skæg.
- Olien absorberes hurtigt og efterlader ingen klæbrige rester, når den bruges med måde.
- Afslut looket med en skægbørste eller en kam.
- Kombiner med Dick Johnson’s Snake Balm for nem styling og hold.
Prunus Amygdalus (Sweet Almond) Dulcis Oil*, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Parfum, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ribes Nigrum (Blackcurrant) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Benzyl Cinnamate, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold50 ml
Enhedspris3.344,20 kr./l
MærkeDick Johnson
KategoriSkægolie
Se altVegansk Skægolie
Se altDick Johnson Skægolie
Varenummer1000337
EAN6430076878021
FabrikantGF Lab Oy
Muuraintie 5 C 6
33960 PIRKKALA
FINLAND
Fabrikant kontaktasiakas@dick.fi

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
  • Klarna

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Eksperten guider

Skægolie i tre forskellige dufte. Snake Oil er meget nem at bruge, langtidsholdbar og med bedste kvalitet. Den reducerer hudafskalning og kløe – og får dit skæg til at dufte fantastisk.

Beard Oil Snake Oil True Whiskey
En plejende skægolie, som enhver skægget mand drømmer om. Det er en luksuriøs blanding af de fineste naturlige olier, designet til at tackle kløe, tørhed og udslæt som en erfaren professionel.
Snake Oil Midnight Musk Beard Oil
En skægolie som hjælper med at bekæmpe tørhed, skæl og udslæt. Derudover efterlader den en uimodståelig lækker duft, der fortryller både dig og dem omkring dig.
Beard Oil Snake Oil Original
En plejende skægolie til alle mænd – ja, selv til ham, der er overbevist om, at hans ujævne skæg bare er "et igangværende projekt." Fyldt med de fineste naturlige olier bekæmper den kløe, tørhed og endda den frygtede skægpest.
Nuværende produkt
Dick Johnson Beard Oil Snake Oil True Whiskey 50 ml
MedlemstreatsSpar 25%
50 ml
Dick JohnsonBeard Oil Snake Oil True Whiskey
Medlemspris
Pris: 167,21 kr.
Original pris:222,95 kr.
Dick Johnson Snake Oil Midnight Musk Beard Oil 50 ml
MedlemstreatsSpar 25%
50 ml
Dick JohnsonSnake Oil Midnight Musk Beard Oil
Medlemspris
Pris: 167,21 kr.
Original pris:222,95 kr.
Dick Johnson Beard Oil Snake Oil Original 50 ml
MedlemstreatsSpar 25%
50 ml
Dick JohnsonBeard Oil Snake Oil Original
(1)
Medlemspris
Pris: 167,21 kr.
Original pris:222,95 kr.
Pris: 501,63 kr.
Original pris:668,85 kr.

Optjen 51 point at handle for

Inspiration

Stories artikel

Tips til den bedste barbering

Kundeanmeldelser

Vær den første til at anmelde dette produkt
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere