1 / 1

Addict - Shine Lipstick - 90% Natural Origin - Refillable

Farve:786 D-Player
Pris: 369,95 kr.
Optjen 37 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Dior Addict, Diors glansfulde læbestift, er blevet genopfundet i et genopfyldeligt ultra couture-etui.

Den indeholder nu 90 %* ingredienser af naturlig oprindelse, fugter læberne i op til 24 timer** og efterlader dem glansfulde i 6 timer.***

Den fine, ultracremede konsistens glider let hen over læberne og giver øjeblikkelig komfort. Dior Addict-læbestiften er beriget med jasminvoks og vegetabilske olier, der fremhæver læberne og giver dem en intens farve.

Dior Addict-læbestiftetuiet er pyntet med en sølvperle indgraveret med initialerne "CD" og præget med Dior Oblique-logoet for et strejf af elegance.

Den genopfyldelige Dior Addict-læbestift er en del af House of Diors økodesign-initiativ.*

Mængden er beregnet ud fra ISO 16128-1- og ISO 16128-2-standarden. De resterende ingredienser bidrager til produktets virkning, sanselighed og stabilitet.** Instrumentaltest på 10 personer.*** Klinisk test på 25 personer.

Farve

En intens palisander nuance.

DIOR ADDICT

Kundeanmeldelser

4.6
Baseret på 119 anmeldelser
87% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
591
414
39
22
13
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
S
Susanne, 61 år
2 uVerificeret køb
329
Meget lækkerDen fugter er blød og nænsom mod læberne. Elsker det transparente look
E
Eva, 80 år
3 mdrVerificeret køb
628
PerfektEr min bedste læbestift
F
Federica, 51 år
4 mdrVerificeret køb
976
colour not what I thoughthowever good on the lips
K
Kirsten, 77 år
5 mdrVerificeret køb
527
PerfektSom altid, varerne lever op til forventningerne👍
Viser 4 af 119