1 / 1
- Vil du se videoen?Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
Dior Homme Aftershave Lotion
Størrelse:100 ml
569,95 kr.
Med dette produkt får du fri levering ·
Den friske og beroligende konsistens i Dior Hommes aftershave-lotion giver huden en øjeblikkelig følelse af velvære. Den er ideel til daglig brug og toner og beskytter huden efter barbering, så den bliver blød og mat.
Barberprodukterne har en diskret duft af trænoterne fra den nye Dior Homme Eau de Toilette. De giver huden en behagelig følelse af velvære og svøber den i den bløde og sensuelle Dior Homme-duft.
En skulpteret blok, et lyst, krystalklart glas: Flakonerne i Dior Homme-barberserien er et udtryk for underspillet elegance. Flakonen er helt enkel og afslører kun det nødvendige.
Barberprodukterne har en diskret duft af trænoterne fra den nye Dior Homme Eau de Toilette. De giver huden en behagelig følelse af velvære og svøber den i den bløde og sensuelle Dior Homme-duft.
En skulpteret blok, et lyst, krystalklart glas: Flakonerne i Dior Homme-barberserien er et udtryk for underspillet elegance. Flakonen er helt enkel og afslører kun det nødvendige.
Påføres med et let klapp på ansigt og nakke efter barbering.
#13868/A ALCOHOL, AQUA (WATER), PARFUM (FRAGRANCE), LIMONENE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BISABOLOL, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, MENTHOXYPROPANEDIOL, BHT, COUMARIN, CITRAL, GERANIOL, CI 47005 (YELLOW 10), CI 14700 (RED 4), CI 60730 (EXT. VIOLET 2), TOCOPHEROL, CI 19140 (YELLOW 5),
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Indhold | 100 ml |
Enhedspris | 5.699,50 kr./l |
Mærke | DIOR |
Serie | HOMME DERMO |
Kategori | Dior Homme |
Se alt | DIOR Dior Homme |
Se alt | HOMME DERMO Dior Homme |
Varenummer | 756106 |
EAN | 3348901419161 |
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
- Dankort
- MobilePay
- Visa
- Mastercard
- Anyday
Kundeanmeldelser
Sorter efter
JW
John Wesley, 58 år21 timer sidenVerificeret køb
God duft dårlig doseringDet er svært at dosere. Det er dyre dråber og man kommer nemt til at hælde mere ud end man skal bruge. Godt for producenten, dårligt for min pengepung.
L
Lene, 51 år6 mdrVerificeret køb
PerfektKøber den igen og igen.
PV
Poul V, 81 år6 mdrVerificeret køb
Udemærket og god duft.God behagelig duft.
K
kirsten, 66 år1 årVerificeret køb
Har lang holdbarhed med duftenHar lang holdbarhed med duften
Viser 4 af 9