
20% Mix & Spar
1 / 1
DJ Dermaclear pH Foam Cleanser 120 ml (G)
pH-balancerende skumrens. Perfekt til sensitiv hud.
Størrelse:120 ml
20% Mix & Spar
Mix & Spar
Pris: 115,96 kr.Spar 29 kr.
Prisen gælder ved køb af 2 produkter fra samme kampagneKun 01d.20t.17m.30s. tilbage
Uden kampagne: 144,95 kr.
Mix min. 2 og spar 20% på (næsten) alt*
Se hele kampagnen
Optjen 12 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Dr.Jart+ Dermaclear pH Foam Cleanser er en ansigtsrens, der transformeres fra gel til cremet skum ved kontakt med vand. Rensen er ideel til dig, der ønsker en grundig afrensning, som tager højde for hudens fugtniveau. Produktet henvender sig til både tør og sensitiv hud.
Fordele og egenskaber- Indeholder glycerin, der binder fugt i huden.
- Har en pH-værdi, der er afstemt efter huden.
- Transformeres fra gel til et blødt skum for en behagelig oplevelse.
- Fjerner urenheder og overskydende fedtstof.
- Egnet til tør eller sensitiv hud.
Dr.Jart+ Dermaclear pH Foam Cleanser fjerner effektivt partikler og snavs fra hudens overflade. Den lette gel transformeres til skum og når ind i alle ansigtets konturer. Processen giver en følelse af friskhed uden at udtørre huden, og formlen understøtter hudens barriere ved hver vask.
Glycerin er en central komponent, der fastholder fugten i de øvre hudlag. Dette mindsker den tørhed, man kan opleve efter kontakt med vand. Formlens pH-værdi er afstemt med hudens naturlige miljø, hvilket bevarer en velplejet og afbalanceret hud. Ansigtsrensen efterlader huden blød og klar til de efterfølgende trin i plejerutinen.
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Vurdér produktet og del din oplevelse
Anmeldelser fra Danmark
- Ffatima49 år9 mdrBedømt 2.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
er okIkke som forventet


