Spar 25%
1 / 1
Spar 25%

Bloom Profumo Di Fiori Eau de Parfum

Størrelse:50 ml
Medlemspris
Pris: 719,96 kr.
Original pris:959,95 kr.
Spar 240 kr.

Spar 25% på dufte og deodoranter*

Se hele kampagnen
Udsolgt online

Udsolgt i butikker

Den nye Gucci Profumo di Fiori er tro mod ingredienserne i Gucci Bloom Eau de Parfum, men den har ekstra fokus på tuberosens naturlige, grønne friskhed og dybe, cremede blomsternoter.

Profumo di Fiori er en strålende fortolkning af de stor slåede hvide blomsternoter i Bloom Eau de Parfum.

Den nye duft har en fascinerende uimodståelighed med sine noter af Tuberose Essence, Jasmine Sambac Closed Buds og Jasmine Sambac Absolute, der giver duften et mere direkte udtryk.

Bloom-akk orden fremhæves med ylang-ylang, og dens varme forlænges med en bølge af sandeltræ og varme trænoter.

Orris Concrete efterlader et langt og karakteristisk duftslør, der blandes med varme noter af benzoin og sensuel musk.
FormSpray
DuftfamilieBlomster

Inspiration

Stories artikel

Top 10 dufte til kvinder

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4.8
Bedømt 4.8 ud af 5 stjerner
Baseret på 4 anmeldelser
Skriv en anmeldelse

Del din mening med andre kunder

Vælg en bedømmelse

Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering.

Anmeldelser fra Danmark
  • H
    Helle
    50 år
    10. maj 2023
    Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner

    Verificeret køb

    Lækker duft og go betjening

    Jeg kom egentlig efter en anden duft. Men kom hjem med denne via introduktion og det har jeg ikke et sekund fortrudt. Lækker parfume 🤩

    Helle anbefaler dette produkt
  • P
    Pia
    57 år
    24. sep. 2022
    Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner

    Verificeret køb

    Parfume

    Dejlig frisk blomster duft

    Pia anbefaler dette produkt
  • K
    Karin
    62 år
    11. jan. 2021
    Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner
    Den er lækker

    Den er stadig lækker

    Karin anbefaler dette produkt
  • M
    marianne
    77 år
    18. sep. 2020
    Bedømt 4.0 ud af 5 stjerner
    blomsterbad

    Gucci's nye blomsterparfume fylder mig med smittende glæde, den er charmerende, yndefuld og vanedannende, og når den ikke får fem stjerner, skyldes det kun, at jeg altid må ha en dør på klem til det uventede sublime. Parfumen er ypperlig, ren lykke på danseben.

    marianne anbefaler dette produkt