Spar 20%
1 / 1
Spar 20%

Le Jardin de Monsieur Li Eau de Toilette

Variant:200 ml

Kun 20255d.:21t.:59m.:59s. tilbage - Se hele tilbuddet

Medlemspris
1.135,20 kr.1.419 kr.Spar 284,-
Optjen 114 point hos Club Matas
Spar 20% på dufte*
  • Kan afsendes med det samme.
  • Med dette produkt opnår du fri fragt ·

Forhandles kun online

'Jeg mindes duften fra bassinerne, duften af jasmin, duften af våde sten, af blommetræer, kumquats og gigantiske bambus. Det hele var der, i deres lille sø, karper, som gav sig tid til at blive hundrede år.' - Jean-Claude Ellena

Le Jardin de Monsieur Li fortæller om en kinesisk have mellem virkelighed og fantasi. Et sted til meditation, hvor driveri og strøtanker er søstre, hvor hvert skridt frigør fantasien.
DuftfamilieBlomster
Alcohol, Parfum (Fragrance), Aqua (Water), Benzyl Salicylate, Limonene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Linalool, Hexyl Cinnamal, Bht, Citral, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate. % Alcool : 79% Vol.

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4.9
Baseret på 7 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
56
41
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
EF
Elisabeth Freese, 53 år
10 mdrVerificeret køb
50 ml
Dejlig, sommeragtig duftDuften er mild og urteagtig med blomsterundertoner, den minder mig om en blomstrende have efter en sommerdage. Fantastisk unik duft der aftager på en god måde og ikke er skarp, selv når den lige er kommet på. Min nye yndlingsduft🌿🪷
B
Bente, 74 år
1 årVerificeret køb
50 ml
Helt fantastisk duftSjælden dejlig duft uden at være for kraftig
S
Susanne, 51 år
10. nov. 2021Verificeret køb
100 ml
Citrus fris duftVirkelig dejlig, holdbar og citrusagtig (sommer)duft. Hvis man er til "krydrede" dufte, så er denne IKKE en duft til dig.
B
Birgit, 52 år
27. maj 2020Verificeret køb
50 ml
Dejlig let og frisk med et drys af mystikJeg har flere af serien “un jardin sur”. Denne her rammer som de andre på den ene side noget jordbundet og rent i form af dufte, som du kender fra eksempelvis citrusfrugter, muld, blomster, hav og luf...
Viser 4 af 7