Loading...
1 / 1
Vælg variant
Alive Eau de Toilette for Women 50 ml
26 anmeldelser
729,95 kr.
Optjen 73 point hos Club Matas
Kan afsendes med det samme.
På lager i 18 butikker -
Du har fri fragt
Hugo Boss
Hvad gør, at du føler dig i live? Enhver kvinde har sit helt eget svar.

Den nye Boss Alive Eau de Toilette opmuntrer kvinder til at sætte pris på livets simple glæder, de små øjeblikke med glæde, positivitet og glimt i øjet.

Boss Alive Eau de Toilette er en let og levende duft med bløde og delikate noter, der efterlader et duftslør af glæde og energi.

Duftnoter

  • Sprudlende, friske topnoter kombineret med magnolia symboliserer glæde

  • Mens hjertenotens jasmin sambac giver duften en smuk femininitet

  • Den kontrasterende basenote kombinerer noter af salvie og mos, der giver duften en aura af selvsikkerhed og styrke



Glasflakonen er indrammet med en smuk kant i rødguld, og den fine lyserøde duft fanger lyset. En perfekt afspejling af den positive ånd i Boss Alive Eau de Toilette .
FormSpray
Påfør din Eau de Toilette på varme områder som håndled, hals eller bag ørerne og dup den forsigtigt ind på huden. Derved får man en behagelig duft omkring sig, som kan forføre i timevis. Kan med fordel påføres uden på tøjet, hvis man oplever at have en sensitiv hud. Anvendes efter behov.
ALCOHOL DENAT., PPG-20 METHYL GLUCOSE ETHER, PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, LIMONENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LINALOOL, HYDROXYCITRONELLAL, OCTOCRYLENE, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL, GERANIOL, COUMARIN, CITRIC ACID, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, CINNAMYL ALCOHOL, BENZYL ALCOHOL, ALCOHOL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, CINNAMAL, ISOEUGENOL, BHT, RED 33 (CI 17200), YELLOW 5 (CI 19140), EXT. VIOLET 2 (CI 60730).

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold50 ml
Enhedspris14.599 kr./l
MærkeHugo Boss
SerieAlive
KategoriEau de Toilette
Se altHugo Boss Eau de Toilette
Se altAlive Eau de Toilette
Varenummer766443
LeverandørMatas Operations A/S
Rørmosevej 1
3450 Allerød

Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr.
Vi tilbyder følgende leveringsformer:

  • Levering til butik
  • Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
  • Privatadresse
  • Privatadresse/pakkeshop
  • Privatadresse/pakkeshop
  • Privatadresse/pakkeshop

Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Vores kunder siger:

Dejlig
Skøn, frisk duft. Den er ikke klassisk parfume-tung eller alt for frisk-sporty-nyvasket, som andre. Det er sådan en god, behagelig duft, som fungerer til hverdag.

Se flere anmeldelser

Brug for hjælp?

Få rådgivning af vores eksperter til produkter i dag fra kl. 10.00

Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Tips & tricks

Kundeanmeldelser

4.5
Baseret på 26 anmeldelser
88% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
519
44
33
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
H
Heidicecilie, 62 årBørkop
3 mdrVerificeret køb
50 ml
dejlige noterskønne noter, aftager dog hurtig i toilette
K
Katrine, 44 årKværndrup
7 mdrVerificeret køb
50 ml
❤ denDufter så godt.
A
Anne, 41 årLangeskov
10 mdrVerificeret køb
50 ml
DejligSkøn, frisk duft. Den er ikke klassisk parfume-tung eller alt for frisk-sporty-nyvasket, som andre. Det er sådan en god, behagelig duft, som fungerer til hverdag.
EG
Ellen Grethe, 59 årThorsø
1 årVerificeret køb
50 ml
Super godDen super god
Viser 4 af 26
Få personlig rådgivning eller inspiration. Spørg os!
Få personlig rådgivning eller inspiration. Spørg os!

Vores materialister, frisører og farmakonomer er klar til at guide dig lige nu.