Mix BrandsSpar 30%
1 / 1
Mix BrandsSpar 30%

Ultra Facial Moisturizing Refill Bundle

Spar 30% • Køb 2
Pris: 419,96 kr.
Original pris:599,95 kr.
Spar 180 kr.

Pris pr. styk ved køb af 2 produkter fra samme kampagne

Mix min. 2 og spar 30% på udvalgte brands*

Kombinér frit mellem alle produkter med "Mix Brands"

Se hele kampagnen
Udsolgt online

Udsolgt i butikker

Hvad er det?
Et gavesæt med vores absolut bedst sælgende ansigtscreme i to forskellige størrelser. Giv fugt og udglat huden med Kiehl’s populære ansigtscreme, der er formuleret til alle hudtyper, selv sensitiv hud.

Den giver op til 72 timers fugt og øger hudens fugtniveau, selv på de tørreste områder af huden. Med en ultralet tekstur absorberes Ultra Facial Cream hurtigt og giver en blødere, glattere og sundere udseende hud. Ansigtscremen er formuleret med Glacial Glycoprotein og Squalane og udviklet under særlig hensyn, bl.a. fri for parfume, for at minimere risikoen for at fremkalde allergiske reaktioner.

Alt i alt, en skånsom og effektiv ansigtscreme til alle hudtyper, hvilket også har gjort den til Kiehl’s absolut bedst sælgende ansigtscreme.

Når du genopfylder din Ultra Facial Cream, hjælper du med at spare 61% i plastikemballage.*Hvem er den til:Velegnet til alle hudtyper, herunder sensitiv hud.

Hvad er den god til?
• Begynder at reparere hudbarrieren på bare 2 timer
• Op til 72 timers fugtighed for blød, glat og sund hud
• Ét Refill-produkt svarer til mængden af tre cremer på 50 ml
• Hypoallergenisk, testet på sensitiv hud
• Parfumefri

*Plastisk reduktionsmåling baseret på Kiehl's Ultra Facial Cream 50 ml.

Inspiration

Prøv Hudplejeguiden og få en skræddersyet hudplejerutine

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

Vær den første til at anmelde dette produkt
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere