1 / 1

HYDRAZEN Gel Creme

Variant:30 ml
249,95 kr.
Optjen 25 point hos Club Matas
Køb for 249,05 kr. mere og få fri levering ·
Fugtgivende
Hydra Zen Gel Cream er en ansigtscreme med en let gelformel, der tilfører fugt i op til 72 timer og beroliger huden for synlig glød. Cremen giver øjeblikkelig og langvarig fugt.

Den hurtigtabsorberende og lette Hydra Zen Gel Cream fugter intensivt, så huden føles frisk, blød og glat. Med sin blanding af glycerin, centifoliarosenvand og squalane hjælper denne beroligende ansigtsgelcreme med synligt at reducere rødme og trist hud og giver en strålende glød.

En aktiv livsstil og ydre påvirkninger kan øge tørhed, ubehag og manglende glød. Denne beroligende gelcreme er udviklet til at reducere tegn på stress og styrker samtidig hudbarrieren. En stærk hudbarriere hjælper huden med at bevare fugten ved at beskytte mod fugttab.

Den lette gelformel er nem at påføre og efterlader ikke huden klistret eller skinnende.

Denne fugtighedsgelcreme er inspireret af den beroligende oplevelse af aromaterapi og har en dejlig duft.

Efter første brug: Huden ser blødere, glattere og mere strålende ud. Hudbarrieren styrkes og hjælper med at bevare fugten.

Dag efter dag: Huden ser revitaliseret ud, og tegn på stress er reduceret.

TIL ALLE HUDTYPER, OGSÅ SENSITIV HUD. Formlen er specielt udviklet til tørhed, manglende glød og ujævn hudtekstur.
Anvendelse
Trin 1: Påfør forsigtigt Lancômes Hydra Zen Gel Cream på rengjort hud, fra panden til kinderne og derefter ned til hagen, med bevægelser, som starter fra midten af ansigtet og udefter. Massér forsigtigt cremen ud med bløde, cirkulære bevægelser, så produktet arbejdes godt ind i huden.
Trin 2: Afslut dit skønhedsritual ved at trykke produktet let ind med fingerspidserne. Denne teknik hjælper med at tone og opstramme huden. Start ved panden, og arbejd dig ned til kinderne, hagen og kæbelinjen. Brug lette, hurtige tryk for at stimulere blodcirkulationen og give huden et frisk og strålende look.
HudtypeNormal
EgenskaberFugtgivende
Indhold30 ml
Enhedspris8.331,67 kr./l
MærkeLancôme
SerieHydra Zen
KategoriDagcreme
Se altLancôme Dagcreme
Se altHydra Zen Dagcreme
Varenummer825850
EAN3614274158458

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
Lancôme

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Inspiration

Kundeanmeldelser

4.9
Baseret på 12 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
511
41
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
AM
Anna Marie, 76 år
3 uVerificeret køb
det er en dejlig cremegod men dyr
M
Marianne, 61 år
1 mdVerificeret køb
Fantastisk dagceemeEn helt igennem skøn creme til min hudtype og fedter ikke men huden føles som en “babynumse” så blød og lækker - kan varmt anbefale cremen til hverdagsbrug
S
sisse, 42 år
1 mdVerificeret køb
Min yndlingsElsker den her creme, som er let og fugtgivende på samme tid.
A
Annette, 71 år
2 mdrVerificeret køb
LancômeSynes det er en dejlig creme
Viser 4 af 12