1 / 1
  • 360 product preview

Deep Cleansing Scrub

Dybderensende scrub med glykolsyre, nordiske olier og vulkanske korn.

Størrelse:75 ml
Pris: 329,95 kr.
Optjen 33 point hos Club Matas

Club Matas Plus spar

Aktivér Plus i dag – det betaler sig. 39 kr./md. Kampagnen udløber onsdag den 29. april 2026. Ingen bindning.

Fri levering på køb over 499 kr. ·
Uden parfume
Uren hud
Med økologisk indhold
Giver glød
Eksfolierende
En rensende, anti-aging og eksfolierende scrub med glykolsyre og fine mikro-korn af naturlig vulkansk rhyolit til effektivt at dybderense hudens lag. Glykolsyre er den mest effektive AHA-type, eftersom dens små molekyler let gennemtrænger huden.

Den fjerner aktivt urenheder for at forhindre tilstopning af porer uden at afrense hudens naturlige olier takket være en nærende sæbe-fri base.Tilsat en delikat blanding af naturlige og nærende nordiske olier og antioxidanter, vitamin C, D og E, der aktiverer celleregenerering, stimulerer kollagenproduktion og bevarer hudens naturlige fugtbalance.

Formuleret med arktisk kildevand fra det nordlige Grønland - uberørt af mennesker, rigt på ilt, lavt på mineraler og med vandets evne til at lade ingredienserne absorberes mere effektivt i huden.

pH: 6,3-6,7

Til alle hudtyper.

Dette produkt er din go-to, når din hud har brug for et vitalitets boost.
Den unikke sammensætning af naturlig glykolsyre, nordiske olier og vulkanske korn renser huden i dybden.
HudtypeKombineret, Fedtet
SpecialbehovUren hud, T-zone, Ujævn hudtone
EgenskaberGiver glød, Eksfolierende

Inspiration

Prøv Hudplejeguiden og få en skræddersyet hudplejerutine

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4.8
Baseret på 4 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
53
41
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
J
Jeanett, 55 år
1 årVerificeret køb
Giver fugt og glat hudJeg er glad for den og anvender den mindst en gang om ugen
H
Hanne, 65 år
1 årVerificeret køb
Lækkert produktJeg bruger det i ansigtet og til fødderne.
J
Janne, 35 år
28. apr. 2022
Fantastisk scrubDen skønneste scrub, som efterlader huden blød og ren. Jeg bruger den et par gange om ugen, og kan klart anbefale den.
M
Michelle, 50 år
8. apr. 2022
Mild og renElsker den friskhed min hud har efter en scrub, og denne føles mild til min sarte hud.
Viser 4 af 4