Spar 116,-
1 / 1
  • 360 product preview
  • Vill du titta på videon?
    Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies
Spar 116,-

Paradoxe Night Creme

Variant:100 ml

Endast 14 dagar kvar - Se hela erbjudandet

Du får 47 poäng som medlem
Køb for 35,05 kr. mere og få fri levering ·
Anti Age
Pigmentforandringer
Rødme
Fugtgivende
Beauté Pacifique Crème Paradoxe Anti-Age Night Cream er en natcreme til alle hudtyper med plejende og aktive ingredienser.

Natcremen henvender sig særligt til dig, som udover at tilføre huden fugt, ønsker at reparere og ikke mindst styrke huden.

Cremen kombinerer en række aktive ingredienser, som hver især har en unik evne til at genopbygge og reparere huden – specielt virkende mod de frie radikaler og den stress i huden, som for meget sollys kan medføre.

Den indeholder nogle af de vigtigste ingredienser, du skal gå efter, når du er på jagt efter en creme med anti-age effekt, herunder bl.a. to aktive A-vitaminer.

A-vitamin hjælper med at forbedre hudens struktur og bidrager til dannelsen af kollagen, som er afgørende for hudens glathed og elasticitet.

Ingredienserne, Ursolate og Oleanoate, understøtter cremens anti-age virkningen, idet de målrettet går ind og sætter skub i dannelsen af nye fibre i huden.

Squalane er en olie, der forekommer naturligt i huden, men har man mangel på Squalane, hvilket sker med alderen, medfører det alt for tidlig ældning, som tørhed og manglende elasticitet. Derfor tilfører vi også Squalane til huden, så bliver den utrolig blød og opretholder sin smidighed.

Paradoxe cremerne er elsket for deres virkning og deres skønne konsistens, som virker fløjlsblød på huden og hurtigt absorberes.
HudtypeNormal
EgenskaberReparerende, Fugtgivende
SpecialbehovRødme, Anti Age, Pigmentforandringer, Ujævn hudtone
Natcremen bruges efter afrensning af makeup og snavs fra dagen. Kom en mængde ud på håndfladen og brug fingrene til at massere cremen ind i huden. Det er kun nødvendigt at bruge en lille mængde.

Eksperttip

For at eskalere virkningen anbefaler vi at bruge Serum Paradoxe og Crème Paradoxe dagcreme om dagen, da de supplerer de aktive ingredienser i natcremen, så du aktivt styrker huden hele døgnet.
Aqua (Water), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glycerin, Squalane, Acetamide MEA, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Cetyl Palmitate, Lauryl PCA, C10-30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Behenyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Alchemilla Vulgaris Leaf Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Marrubium Vulgare Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Silybum Marianum Fruit Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract, Equisetum Arvense Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Retinyl Palmitate, Retinyl Acetate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen, Sodium Ursolate, Caprylyl Glycol, Lecithin, PEG-20 Stearate, Glyceryl Caprylate, Decyl Glucoside, Hydrogenated Polydecene, Dipropylene Glycol, Tetrasodium Iminodisuccinate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trideceth-6, Sodium Oleanolate, Distarch Phosphate, Sodium Polyacrylate, Citric Acid, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Alcohol denat., Arachidyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Carnosic Acid Parfum (Fragrance), CI 14700 (FD&C Red #4)

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold100 ml
Enhedspris4.639,50 kr./l
MærkeBeauté Pacifique
SerieParadoxe
KategoriNatcreme
Se altMindre kemi Natcreme
Se altBeauté Pacifique Natcreme
Se altParadoxe Natcreme
Varenummer730247
EAN5705676001720
FabrikantBeauté Pacifique ApS
Smedevænget 10
9560 Hadsund
Danmark
Fabrikant kontaktkontakt@beaute-pacifique.com

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
  • Klarna

Våra kunder säger:

  • Fugtgivende (60)
  • Reducerer rynker (5)
  • Trænger hurtigt ind (5)

Se fler recensioner

Beauté Pacifique

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

KICKS Club

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

KICKS Club

Experten guidar

Materialist med speciale i Hudpleje og Makeup

Se profil
Paradoxe serien er til dig som har tendens til tør hud og rødme. Det er effektiv anti-age pleje til ansigtet, som både bekæmper og forebygger solskader og alderstegn. Virker samtidigt både beroligende, ekstra nærende for huden og giver en flot glød.

Paradoxe Serum
Højt indhold af Squalane, som findes i huden i forvejen, virker blødgørende og har en effektiv anti-age virkning samtidig med, at den er anti-inflammatorisk og hjælper på rødme..
Paradoxe Anti-age dagcreme
Udsætter aldersprocessen, reparer solskader og bekæmper årsager til rødme i huden. Cremen genskaber en sund og robust hud, og indeholder ingredienser som virker karsammentrækkende.
Paradoxe Night Creme
En særlig virksom natcreme som fugter, plejer og bekæmper alderstegn og solskader på samme tid. Indeholder Vindruekerneekstrakt som styrker huden, så den bedre modstår ydre påvirkninger.
Beauté Pacifique Submersive Serum Paradoxe 30 ml
Spar 84,-
30 ml
Beauté PacifiqueSubmersive Serum Paradoxe
(560)
335,95 kr.419,95 kr.
Beauté Pacifique Paradoxe Anti-Age Dagcreme 50 ml
Spar 98,-
50 ml
Beauté PacifiqueParadoxe Anti-Age Dagcreme
(876)
391,95 kr.489,95 kr.
Aktuell produkt
Beauté Pacifique Paradoxe Night Creme 100 ml
Spar 116,-
100 ml
Beauté PacifiqueParadoxe Night Creme
(298)
463,95 kr.579,95 kr.
1.191,85 kr.1.489,85 kr.

Optjen 121 point at handle for

Kundrecensioner

4.7
Baserat på 298 recensioner
97% som har recenserat rekommenderar produkten
Se fördelningen av stjärnor här
5244
439
39
24
12
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sortera efter
P
Pia, 44 år
2 uVerifierat köp
Super godSuper effekt på min hud
L
Lis, 62 år
2 uVerifierat köp
Er meget klistretTrænger ikke ind i min hud ,huden er klistret 😞
D
Dorthe, 58 år
2 uVerifierat köp
Perfekt hudDejlig creme/serie hvor huden føles skøn efter påføring ja og hele dagen - som om det er “god food” for ansigtet
J
Judith, 78 år
1 mdVerifierat köp
Perfekt natcreamDet er en meget lækker natcreme, der giver fugt til huden og er meget velegnet til min hud, der trods alt er 78 år.
Visar 4 av 298