
Ønskeskyen Favorit
1 / 1
Ønskeskyen Favorit
Lait Corporel Moisturizing Body Lotion
Størrelse:400 ml
Optjen 13 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Fugtgivende
Tør hud
Biotherm Lait Corporel L'Orginal er en frisk bodylotion, som fugtgiver huden i 48-timer, absoberes hurtigt og styrker kroppens hudbarriere ved første brug. Den daglige bodylotion kan bruges til alle hudtyper og og er særlig god at bruge på tør hud, da den hydrerer og nærer huden.Nøgleingredienser
- Vores bedst sælgende bodylotion i Norden indeholder algen Life Plankton™, med oprindelse fra de franske pyrenæer, kendt for sin beroligende egenskaber
- Lait Corporel L'Orginal indeholder ekstrakter af citrusfrugter og E vitamin, der efterlader huden blød og smidig
- Din hud opleves fugtet, silkeblød og elasticiteten øges
- Duften giver en frisk fornemmelse af renhed og velvære
- Velegnet til alle hudtyper
| Hudtype | Normal, Tør |
| Egenskaber | Reparerende, Fugtgivende |
Biotherm
Eksperten guider

Forkæl din krop med den evigt populære Lait Corporel fra Biotherm, som er en skøn bodylotion med en mild duft og lækre ingredienser. Supplér med den skønne shower gel fra samme serie og Biotherms håndcreme, som ligeledes er elsket af mange!
Biotherm Lait Corporel Shower Milk
Er en showergel der hjælper til at blødgøre huden, formelen indeholder nærende olier. Den har en forfriskende duft af citrusfrugter.
Lait Corporel Deo Roll On
Udsolgt online -
Er en forfriskende og fugtgivende deodorant til alle hudtyper.
Lait Corporel Body Milk
Den populære Lait Corporel er en frisk og fugtgivende bodylotion til alle hudtyper. Med en skøn duft af citrus og en blød og cremet konsistens, efterlader den huden blød og velduftende.
Pris: 414,86 kr.
Optjen 42 point at handle for
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Del din mening med andre kunder
Anmeldelser fra Danmark
- MMaiica57 år3 dBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
LækkerDejlig bodylotion. Dufter skønt og absorberer hurtigt
Maiica anbefaler dette produkt - AAnita65 år1 uBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
lækkerlet at fordele og dejlig frisk duft
Anita anbefaler dette produkt - MJMaria Juliane46 år1 uBedømt 4.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Dufter skønt– men er ikke fed nok til tør hud.
Maria Juliane anbefaler dette produkt - GGitte67 år2 uBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
En svag citrus duftDejlig creme som jeg bruger på hele kroppen den har en god duft af citron har brugt den i mange år og vil fortsat bruge den fremover.
Gitte anbefaler dette produkt - RRene60 år1 mdBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
dejlig absorberendeOptages nemt på huden of efterlader blødhed og forfriskende duft. Man føler sig ganske enkelts om en omvandrende, dejlig blød citronfromage hele dagen lang...
Rene anbefaler dette produkt - AKAnne-Lise Kemp77 år1 mdBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Billigt og godt produktGodt produkt, som hurtigt absorberes og dufter dejligt.
Anne-Lise Kemp anbefaler dette produkt


Vil du se videoen?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies



