Fugtgivende let gelcreme til ansigtet til kombineret til fedtet hud. Reducerer overproduktionen af talg og olie, samtidig med at huden afbalanceres med fugtgivende ingredienser. Giver en mat, frisk og fugtet hud. Indeholder tre essentielle ceramider, som hjælper med at styrke hudens beskyttende barriere. Uden parfume. Tilstopper ikke porerne.
Produktets ingrediensliste kan blive opdateret over tid. Tjek altid ingredienslisten som findes på emballagen på det købte produkt.
CeraVes hudplejeprodukter passer til alle hudtyper og er uden parfume. De er udviklet til at imødekomme dine unikke behov og beskytte huden. De indeholder tre vigtige ceramider, som hjælper med at bevare fugt og styrke hudens beskyttende barriere hele dagen.
CeraVe Foaming Cleanser
Skummende rens til normal til fedtet hud. Renser huden og fjerner overskydende talg uden at forstyrre ansigtets og kroppens beskyttende hudbarriere. Indeholder 3 essentielle ceramider, niacinamid og hyaluronsyre.
CeraVe Oil Control Moisturising Gel-cream
Fugtgivende let gelcreme til ansigtet til kombineret til fedtet hud. Reducerer overproduktionen af talg og olie, samtidig med at huden afbalanceres.
CeraVe Moisturising Lotion
I denne lette lotion får du et produkt, som fugter huden og styrker hudbarrieren, ikke bare her og nu, men i løbet af hele dagen takket være Ceraves teknologi. Den er uden parfume og kan bruges i både ansigtet og på kroppen.
Eksperten guider til CeraVe: Sådan sammensætter du din hudplejerutine
Matas Live
Fedtet hud & bumser: Ekspertens råd til din hudplejerutine
Stories artikel
CeraVe: 4 fugtgivende favoritter til tør hud
Stories artikel
Hudplejerutinen til ham med en travl hverdag
Personlig rådgivning
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Club Matas
Gratis hudtest
Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.
Club Matas
Kundeanmeldelser
3.6
Baseret på 5 anmeldelser
60% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
52
41
31
20
11
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
S
Sara, 24 år
2 mdrVerificeret køb
Elsker denneJeg har kombineret hud, og derfor så elsker jeg denne! Den ligger pænt under makeup, og jeg køber den igen. Dog bruger jeg den kun om morgnen, og så en mere tyk creme om aftenen.
Var dette en hjælp?
P
Patrycja, 41 år
5 mdrVerificeret køb
Let og fugtigivendeMeget let konsistens, som absorberes øjeblikkeligt i huden. Jeg elsker, at den er parfumefri og indeholder ceramider, der styrker hudbarrieren. Jeg har fedtet hud med tendens til eksem, og denne creme...
Var dette en hjælp?
M
Maria, 56 år
9 mdrVerificeret køb
Havde høje forventninger, men….cremen har ikke den store effekt.
Jeg har kombineret hud, som fedter i T-zonen. Desværre har den ikke gjort den store forskel.
Var dette en hjælp?
M
Mette, 29 år
9 mdrVerificeret køb
Kan ikke anbefales!Købte denne da jeg havde hørt godt om den til fedtet hud.
Må dog indrømme den ingen effekt har på mig. Selv efter en time virker min hud enormt fedtet. Ville slet ikke anbefale denne hvis man har tendens til fedtet hud 🥺