1 / 1
Pris: 394,95 kr.
Optjen 40 point hos Club Matas
Udsolgt online
Loading...
Coach Eau de Parfum er inspireret af den spontane energi og stil i downtown New York City.
Coachs signaturduft, der er skabt af parfumører Anne Flipo og Juliette Karagueuzoglu, er en herlig forening af skønne kontraster og åbner med en frisk, sprudlende hindbær. Den søde frugt kombineres med tyrkiske roser for derefter at bevæge sig over i en sensuel musk basenote.
Den feminine ovale flakon trækker på Coachs ikoniske designs. Spraytoppen er formet som en guldfarvet drejelås og imiterer signaturlukningen på Coachs tasker. Et hængende mærke i kunstlæder og poleret metal tilfører en karakteristisk finish. Logoet med hestevognen, et vedvarende symbol på Coach håndværket, er diskret indgraveret i glasset.
Produktspecifikationer

  • Topnote: hindbærblade

  • Hjertenote: tyrkisk rose

  • Basenote: musk

FormSpray
DuftfamilieBlomster
Forberedelse
Ren og fugtig hud: Påfør altid din duft på ren hud.
Brug gerne en bodylotion inden påføring for at forlænge duftens holdbarhed.
For optimal effekt, vælg en bodylotion i samme duft som din parfume.

Påføring
  • Spraymetode: Hold flasken ca. 10-15 cm fra huden og spray på dine pulspunkter.
    Disse områder afgiver varme, som hjælper med at sprede duften jævnt i løbet af dagen.
  • Pulspunkter: Typiske pulspunkter inkluderer håndled, bag ørerne, halsen, knæhaserne og indersiden af albuerne.
Eksperttips
  • Gnid Ikke duften Ind: Undgå at gnide parfumen ind i huden, da det kan forhindre duftmolekylerne i at udvikle sig korrekt og fuldt ud.
  • Duftende Tøj: Spray en lille smule parfume på dit tøj for at forlænge duftens holdbarhed, især hvis din hud er sensitiv. Vær opmærksom på, at sarte materialer kan blive beskadiget.
  • Duftsky: For en lettere og mere jævn påføring, kan du spraye parfumen op i luften og gå igennem duftskyen. Dette skaber en sofistikeret duftfordeling, der føles som en blid støvregn over dig.
Alcohol Denat. (Sdalcohol 39-C), Parfum (Fragrance), Aqua (Water), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bht, Ci 14700 (Red 4), Ci 19140 (Yellow 5), Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Hydroxycitronellal, Citronellol, Hexyl Cinna Mal, Geraniol, Linalool, Citral, Eugenol, Benzylalcohol

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold30 ml
Enhedspris13.165 kr./l
MærkeCoach
SerieEDP
KategoriEau de Parfum
Se altCoach Eau de Parfum
Se altEDP Eau de Parfum
Varenummer712449
EAN3386460078320

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
  • Klarna

Vores kunder siger:

  • God duft (12)

Se flere anmeldelser

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Inspiration

Stories artikel

Top 10 dufte til kvinder

Kundeanmeldelser

4.7
Baseret på 31 anmeldelser
97% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
526
41
34
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
H
helle, 50 år
7 mdrVerificeret køb
30 ml
Den bedsteDen er simpelthen så lækker og holder hele dagen
S
Sulin, 29 år
10 mdrVerificeret køb
30 ml
Perfekt and very long lastingLong lasting and very floral
E
Else, 74 år
1 årVerificeret køb
30 ml
Fin hverdags duftEn rigtig fin hverdags duft.
E
Elan, 61 år
1 årVerificeret køb
30 ml
FriskDejlig let duft,god til sommer. Holdbarhed medium vil jeg sige.
Viser 4 af 31