
Mix 2Spar 20%
1 / 1
Variant:300 ml
Ecooking Køb 2 spar 20%
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Vegansk
Bodylotion har både fugtgivende, udglattende og opstrammende egenskaber.
Produktspecifikationer
Bodylotion indeholder en effektiv cocktail af ingredienser, bl.a:
Derudover er Bodylotion fyldt med ingredienser som:
Produktspecifikationer
- Vegansk
- Dermatologisk testet
- Velegnet til alle hudtyper og aldre
- Med frisk duft af jasmin, grape og appelsinblomst
Bodylotion indeholder en effektiv cocktail af ingredienser, bl.a:
- Hyaluronsyre også kaldet HA, som fugter din hud og arbejder i de nedre hudlag og derigennem giver huden det skud hyaluronsyre og kollagen, som vi mister med alderen. En unik booster til huden, der gennemfugter og fylder fine linjer og rynker ud.
- Niacinamid bedre kendt som B3-vitamin, som hjælper huden med at reducere fine linjer og tilrette strukturen i huden. Med en høj andel af niacinamid (5 %) får din hud et effektivt middel mod pigmentpletter, og samtidig bliver din hud glattere og får en lækker glød.
Derudover er Bodylotion fyldt med ingredienser som:
- Naturlig olivenolie
- Økologisk sheabutter
- Naturlig jojobaolie
- Økologisk arganolie
- Økololgisk glycerin
- Naturlig Aloe vera
- Økologisk agurkevand
- Naturligt E-vitamin
- Naturlig solsikkeolie
| Hudtype | Normal |
| Egenskaber | Fugtgivende |
| Specialbehov | Anti Age |
Ecooking
Eksperten guider

Rens og fugt til kroppen: Shower Gel renser og plejer huden i badet. Multi Oil kan bruges på fugtig hud og hår og giver nærende og blødgørende pleje. Body Lotion fugter, opstrammer og ensarter. Dermatologisk testet.
Showergel
En plejende kropssæbe, der efterlader huden ren og med en frisk duft af orange, lavendel og rose. Med niacinamid, glycerin og agurkeekstrakt. Dermatologisk testet.
Multiolie
En multifunktionel og yderst nærende olie, som kan bruges til kropsolie, barbering, makeupfjerner, hårkur m.m. Med økologisk jojoba- og sesamolie. Dermatologisk testet.
Bodylotion
En serum og lotion i én -fugter, opstrammer og ensarter huden med niacinamid og hyaluronsyre. Hurtigabsorberende. Dermatologisk testet.
Pris: 687,88 kr.
Optjen 69 point at handle for
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
S
Sarah, 40 år2 uVerificeret køb
FugtendeKonsistensen er lækker, fedter ikke, men fugter huden godt. Har haft den både med og uden duft. Den lettere parfumeret er behagelig og har en mild duft. En creme jeg køber igen og igen.
I
ilse, 70 år2 mdrVerificeret køb
god bodylotionDejlig bodylotion nem at smøre ud ,og med mild duft.
M
Michael, 55 år3 mdrVerificeret køb
Super godDen er god
G
Ginnalina, 69 år3 mdrVerificeret køb
FantastiskEn creme der hurtig optages af huden og gør den blød
Viser 4 af 392



Vil du se videoen?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies






