
1 / 1
Ceramide Replenishing Cleansing Oil
Renser, blødgør og fugter huden med essentielle lipider.
Størrelse:195 ml
Optjen 30 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Ceramide Replenishing Cleansing Oil opløser makeup, fjerner urenheder og giver huden intens pleje med essentielle lipider, der gør huden ren, blød og fugtmættet. Ceramide Replenishing Cleansing Oil forkæler huden med blødgørende og plejende antioxidanter samt abrikos-, tidsel- og olivenolie, der fjerner makeuprester og overskydende talg, og samtidig genopretter hudens fugtbarriere.
Når olien masseres ind i huden renses huden effektivt og olien efterlader huden blød og behagelig. Ceramide Replenishing Cleansing Oil er velegnet til alle hudtyper, også sart hud, og efterlader ingen rester. Den tilstopper ikke porerne, og den giver en frisk og ren hud, der aldrig føles hverken tør eller fedtet.
Når olien masseres ind i huden renses huden effektivt og olien efterlader huden blød og behagelig. Ceramide Replenishing Cleansing Oil er velegnet til alle hudtyper, også sart hud, og efterlader ingen rester. Den tilstopper ikke porerne, og den giver en frisk og ren hud, der aldrig føles hverken tør eller fedtet.
| Hudtype | Normal, Kombineret, Tør, Sensitiv |
| Egenskaber | Fugtgivende |
Elizabeth Arden
Inspiration

Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Del din mening med andre kunder
Anmeldelser fra Danmark
- AAnna20 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Elsker!Mega lækker olie, som ikke er for fed og fedtet huden helt ind. Den er nem at arbejde med, og god til fjernelse af makeup og mascara.
Anna anbefaler dette produkt - LLiva20 år15. aug. 2024Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Rigtig godMeget skånsom og lækker for huden
Liva anbefaler dette produkt - AAsta19 år1. maj 2024Bedømt 2.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Ikke som forventetJeg ville afprøve en oilcleanser, for at fjerne urenheder i mine pore. Det var dog som om denne ikke rigtig fungerede, tværtimod fik jeg store urenheder som sad dybt under huden (som om den bare tilstoppede mine pore). Har dog en lækker konsistens, og det virkede som om, at den var nem at rense af.
- HLHeidi Lysdal62 år22. apr. 2024Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Fantastisk, nem og lækkerFantastisk, nem og lækker
Heidi Lysdal anbefaler dette produkt - MMonica54 år2. apr. 2023Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Very Good ProductNice consistence and it works nicely and live a soft skin
Monica anbefaler dette produkt - ?-slettet-66 år3. mar. 2023Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
CleaningDen er nem at bruge om aftenen fordi den også kan tage øjenmakeup af
-slettet- anbefaler dette produkt

