
1 / 1
Make Up & Baking Sponge
Variant:01 Dab & Blend
Fast Lav Pris
Pris: 29,95 kr.
Udsolgt online
Opnå en fejlfri makeupbase med Essence Make Up & Baking Sponge 01 Dab & Blend. Denne alsidige makeup-svamp er designet til at påføre og udjævne både flydende foundation og pudder jævnt, så du får et professionelt resultat hver gang. Den er ideel til at skabe en ensartet finish og tone flydende foundations perfekt ind i huden.
Svampens skrå side er perfekt til 'baking', en makeupteknik der bruges til at fiksere din foundation og concealer, hvilket giver en holdbar og fejlfri finish. Essence Make Up & Baking Sponge er et uundværligt redskab i din makeup-rutine, uanset om du er nybegynder eller erfaren makeupartist.
Produktspecifikationer
- Form: Ergonomisk, skrå side til præcis påføring
- Materiale: Blød og fleksibel skum
Plejeanvisning
For at holde din Essence Make Up & Baking Sponge ren og hygiejnisk, rengør den regelmæssigt med lunkent vand og mild sæbe. Skyl grundigt og lad den lufttørre. Opbevar svampen på et rent og tørt sted for at forlænge dens levetid.
Inspiration

Stories artikel
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Del din mening med andre kunder
Anmeldelser fra Danmark
- SSara20 år7 mdrBedømt 1.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Værste jeg har prøvetVærste svamp jeg har købt
- HHelene55 år7 mdrBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Super godDet er et super produkt
Helene anbefaler dette produkt - LLaura22 år7 mdrBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
bedste beauty blender jeg har prøvetDen blender alt makeup ud mega fint!
Laura anbefaler dette produkt - SSúsanna28 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Dupe for real techniquesDen er perfekt, dejlig blød og stor, med en flad side og spids nok til at komme ind i hjørnerne. Der ryger ikke meget foundation ind i som jeg synes der eller altid gør
Súsanna anbefaler dette produkt - PPernille27 år1 årBedømt 4.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
En rigtig god beauty sponge til pengeneDen er super nem at arbejde med og suger ikke for meget af produktet når man arbejder med den
Pernille anbefaler dette produkt - SSimone32 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Så lækkerVirkelig lækker og blød
Simone anbefaler dette produkt


