
1 / 1
- Vil du se videoen?Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesVil du se videoen?Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
Granatæble Skrubbemaske til Alle Hudtyper
Variant:80 g
Kun 8 dage tilbage - Se hele tilbuddet
Optjen 6 point hos Club Matas- Kan afsendes med det samme.
- Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.
På lager i 262 butikker ·
Fugtgivende
Tør hud
Matas Granatæble Skrubbemaske er en eksfolierende skrubbecreme til alle hudtyper
Matas Granatæble Skrubbemaske er en lille forkælelse i det daglige, der sørger for at eksfoliere din hud, så urenheder skrubbes væk.
Skrubbemasken sliber nænsomt de døde hudceller og andre urenheder af ansigtet. Indholder granatæbleekstrakt og macadamia nøddeolie samt glycerin, der giver huden den nødvendige fugt og hjælper med at opretholde fugtbalancen. Shoreasmør føles desuden dejligt på huden, efter den er skrubbet ren.
Anvendelse
Brug Matas Granatæble Skrubbemaske efter behov og hudtype - gerne 1-2 gange om ugen.
Matas Granatæble Skrubbemaske er en lille forkælelse i det daglige, der sørger for at eksfoliere din hud, så urenheder skrubbes væk.
Skrubbemasken sliber nænsomt de døde hudceller og andre urenheder af ansigtet. Indholder granatæbleekstrakt og macadamia nøddeolie samt glycerin, der giver huden den nødvendige fugt og hjælper med at opretholde fugtbalancen. Shoreasmør føles desuden dejligt på huden, efter den er skrubbet ren.
Anvendelse
Brug Matas Granatæble Skrubbemaske efter behov og hudtype - gerne 1-2 gange om ugen.
- 1. Fordel masken på den fugtige hud
- 2. Massér med små cirkelbevægelser
- 3. Rens af med rigeligt vand
- Indholder granatæbleekstrakt og macadamia nøddeolie
- glycerin, der giver huden den nødvendige fugt og hjælper med at opretholde fugtbalancen
- Shoreasmør føles desuden dejligt på huden, efter den er skrubbet ren
- Vegansk indhold (uden animalske ingredienser)
- pH-værdi: Ca. 5,1
- Produceret i Danmark
Hudtype | Normal, Kombineret, Tør, Fedtet |
Egenskaber | Fugtgivende |
Aqua, Lava Powder, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Shorea Stenoptera Seed Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate Citrate, Punica Granatum Fruit Extract, Caprylyl Glycol, Macadamia Integrifolia/Tetraphylla Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Lactic Acid, Xanthan Gum, Parfum, SodiumGluconate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sorbic Acid.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Indhold | 80 g |
Enhedspris | 749,38 kr./kg |
Mærke | Matas Striber |
Serie | Granatæble |
Kategori | Scrub & Exfoliering |
Se alt | Mindre kemi Scrub & Exfoliering |
Se alt | Vegansk Scrub & Exfoliering |
Se alt | Matas Striber Scrub & Exfoliering |
Se alt | Granatæble Scrub & Exfoliering |
Varenummer | 725446 |
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
- Dankort
- MobilePay
- Visa
- Mastercard
- Anyday
Matas Striber
Personlig rådgivning
Eksperten guider

Indimellem trænger din hud til et ekstra boost. Brug en skrubbemaske, for at rense helt ud af fedt og døde hudceller. Rens derefter med skintonic, og afslut med en fugtighedscreme.
Granatæble Skrubbemaske til Alle Hudtyper
Fjerner de døde hudceller.
Skintonic Normal Hud
Efterlader huden frisk og klar, samtidig med at den forbereder huden på den efterfølgende pleje.
Fugtighedscreme til Normal Hud Uden Parfume
Den bløde creme indeholder kreatin, der tilfører fugt til huden fugt, virker regenererende og cellefornyende samt øger hudens elasticitet og spændstighed.
174,85 kr.
Optjen 18 point at handle for
Inspiration
Kundeanmeldelser
Sorter efter
C
Camilla, 39 år4 dVerificeret køb
Effektiv og skånsomGør hvad den skal! Super effektiv og irriterer ikke huden.
Bruger den hver 2. dag efter rens, huden føles lækker og blød og ren.
K
Kristina, 35 år1 uVerificeret køb
OkayFor en del år siden var den meget god til min hud, men nu efterlader den min hud lidt fedtet, at jeg får bumser dagen efter.
Den passer ikke til min hud længere. Men den dufter dejligt.
Men selve kvaliteten med kornene i er god kvalitet.
V
Vibeke, 70 år1 mdVerificeret køb
God skrubbemaskeLet at anvende. Efterlader huden dejlig glat
I
Iben, 40 år2 mdrVerificeret køb
God til prisenHar mange fine korn som gør at huden føles ren og fin bagefter. God duft.
Viser 4 af 201
Find receptmedicin og et større sortiment af håndkøbsmedicin hos
