M.COSMETICS Professional Complexion Brush er en dobbeltsidet børste, som er perfekt til at opbygge en base til makeuppen med.
Den brede side kan bruges til at påføre foundation i både fast og flydende form, som med sine rundede kanter og bløde hår sikrer et jævnt resultat.
Den smalle ende er ideel til påføring af cremet og flydende concealer, som nemt kan præcisere og udjævne produkterne. Den smalle, men fyldige ende er også god til påføring af pudder i mindre områder, som næsen og øjnene, for mere præcist resultat.
Rens ofte dine børster med M.COSMETICS Brush Cleanser, for at forhindre ophobning af snavs og bakterier, samt for at opretholde hårenes kvalitet.
Denne børste er håndlavet med veganske og højkvalitets syntetiske PBT nylon hår. Børstens hår er monteret med vegansk lim i ferrulen, der er lavet af genanvendt aluminium.
Børstens skaft er i FSC®-certificeret gummitræ og behandlet med en vandbaseret overflade, der sikrer et behageligt greb. Børsten er derfor udviklet med omtanke for dig og miljøet.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Brug for hjælp?
Få rådgivning af vores eksperter til produkter lige nu.
Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Opnå en smuk makeup base, med disse 3 børster. Brug Complexion Brush til at påføre Foundation og Concealer med. Og skab derefter varme, skygger og contour, med Sculpting Brush og Blush Brush.
Professional Complexion Brush Dobbeltsidet børste til base makeup. Den brede ende er ideel til både flydende og fast Foundation, og den smalle er ideel til påføring af flydende Concealer, samt pudder til mindre områder.
Professional Sculpting Brush Sculpting Brush er ideel til påføring af bronzer og contour, som ved hjælp af dens brede og vinklede hoved er designet til at definere og fremhæve ansigtets konturer.
Professional Blush Brush Blush Brush er en multifunktionel børste med en rundet og alsidig form, den er ideel til at påføre bl.a. blush og bronzer med.