Loading...
1 / 1
SPAR 20%KØB 2
Professional Feather Blending Brush
hjælp med at anmelde produktet

Kun 21 dage tilbage - Se hele tilbuddet

124,95 kr.
Optjen 13 point hos Club Matas
Kan afsendes med det samme.
På lager i 75 butikker -
Fri fragt ved køb over 499 kr.
M.COSMETICS
M.COSMETICS Professional Feather Blending Brush er med sine lange og luftige børstehår ideel til en let påføring af pudderprodukter til hele ansigtet.

Børsten er perfekt til både løse og faste pudder produkter som pudder, highlighter, bronzer og blush. Derudover kan børsten benyttes til at udtone produkter, for et jævnt og flot resultat.

Så er du til et let og naturligt makeup look, eller har du brug for det helt rigtige værktøj til at blende farven på kinderne, så er denne børste din nye go to.

Rens ofte dine børster med M.COSMETICS Brush Cleanser, for at forhindre ophobning af snavs og bakterier, samt for at opretholde hårenes kvalitet.

Denne børste er håndlavet med veganske og højkvalitets syntetiske PBT nylon hår. Børstens hår er monteret med vegansk lim i ferrulen, der er lavet af genanvendt aluminium.

Børstens skaft er i FSC®-certificeret gummitræ og behandlet med en vandbaseret overflade, der sikrer et behageligt greb. Børsten er derfor udviklet med omtanke for dig og miljøet.
Indhold1 stk
Enhedspris124,95 kr./stk
MærkeM.COSMETICS
SerieMakeuptilbehør Prof
KategoriØvrig
Se altM.COSMETICS Øvrig
Se altMakeuptilbehør Prof Øvrig
Varenummer797719
LeverandørMatas Operations A/S
Rørmosevej 1
3450 Allerød

Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr.
Vi tilbyder følgende leveringsformer:

  • Levering til butik
  • Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
  • Privatadresse
  • Privatadresse/pakkeshop
  • Privatadresse/pakkeshop
  • Privatadresse/pakkeshop

Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Brug for hjælp?

Få rådgivning af vores eksperter til produkter i morgen fra kl. 10.00

Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Eksperten guider

Julie

Materialist med speciale i Hudpleje og Makeup

Se profil
Opnå en smuk makeup base med disse to makeup redskaber. Brug Blending Sponge til at påføre Foundation og Concealer med. Brug derefter Feather Blending Brush til at sætte basen med pudder og til efterfølgende at skabe varme med Bronzer og/eller Blush.

Blending Sponge
Latexfri makeupsvamp, der bruges tør eller let fugtet til påføring og fordeling af alle typer foundations.

Professional Feather Blending Brush
Denne børste er perfekt til både løse og faste pudder produkter som pudder, highlighter, bronzer og blush. Derudover kan børsten benyttes til at udtone produkter, for et jævnt og flot resultat.

Basic Makeup Mirror
Smart dobbeltspejl, der både kan hænge, stå eller foldes sammen.

Pris i alt 244,85 kr.

Optjen 25 point at handle for

Tips & tricks

Kundeanmeldelser

3
Baseret på 1 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
50
40
31
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
E
Emilie, 23 årLangeskov
2 mdrVerificeret køb
Blender ikke så meget, god til setting powderGod og dårlig
Viser 1 af 1