My Moments Relaxing Body Wash er en skøn, velduftende sæbe til hele kroppen. I badet forvandles gelen til et lækkert, blødt skum, der blidt renser huden og efterlader den silkeblød.
Naturligt hvedeprotein og økologisk aloe vera giver fugt til huden, mens økologisk glycerin beskytter mod udtørring.
Indholdet af æteriske olier beroliger og stimulerer sanserne med en duft af citrus, blomster og et tvist af mint.
Produktspecifikationer
Indeholder naturligt hvedeprotein og fugtgivende økologisk* aloe vera som fugter og beskytter huden
Indeholder æteriske olier
Beroliger og stimulerer sanserne med en duft af citrus, blomster og et tvist af mint
Produktet er vegansk (uden animalske ingredienser)
Produceret i Danmark
pH-værdi: ca. 5,5
*20% økologisk indhold. Min. 95% naturlige ingredienser
Emballage: Tube: r-PE (50%)/PE
Låg: PP
Hudtype
Normal
Egenskaber
Beroligende og lindrende, Eksfolierende
Kan bruges i badet dagligt.
Påfør My Moments Relaxing Body Lotion efter badet for ekstra fugt og pleje.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Brug for hjælp?
Få rådgivning af vores eksperter til produkter i morgen fra kl. 10.00
Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Skab en følelse af velvære og spa oplevelse hjemme på badeværelset, med my moments serien. Vi skal huske at tage os tiden til at gøre noget godt for os selv, for forkæle vores sanser. Det kan du nemt gøre med disse produkter som har blødgørende og beroligende ingredienser.
My Relaxing Salt Body Scrub En velduftende, exfolierende scrub med siciliansk salt, der fjerner det yderste lag døde hudceller og efterlader huden silkeblød.
My Relaxing Body Wash Skøn og velduftende body wash til hele kroppen. Oplev den lækre skum og forkæl dine sanser med den berolingede duft fra æteriske olier.
My Relaxing Body Lotion Velduftende og intensivt plejende lotion til hele kroppen. Med nærende økologisk mandelolie og aloe vera, fugtes huden i dybden og efterlades mere smidig og silkeblød.