Olaplex No. 0 Instensive Bond Building Hair Treatment er en fantastisk effektiv behandling til håret. Den fungerer som en primer - og er udviklet til at virke sammen med den populære hårkur Olaplex No. 3 for at styrke og reparere.Den er dog også helt utrolig alene. Kan anvendes af alle hårtyper, men er især fantastisk til skadet hår.
Anvendelse Fordel i tørt her og sørg for at håret er helt mættet af produktet. Lad herefter virke i 10 minutter. Brug eventuelt No. 3 mens No. 0 endnu er i håret og friser håret igennem. Lad herefter virke i 10 minutter igen, hvorefter du kan vaske håret med shampoo og conditioner.
StyleBox by Matas er autoriseret forhandler af Olaplex.
Egenskaber
Reparerende
Hårtype
Skadet hår
Specialbehov
Spaltede spidser
Water (Aqua/Eau), Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Stylebox by Matas” er navnet på vores professionelle frisørsalon i Rødovre Centrum. Hos ”Stylebox by Matas” får du adgang til de professionelle hårpleje og -styling produkter, som hårstylister og frisører arbejder med. Vi har gjort det nemt for dig, at finde de professionelle produkter her på siden, da alle professionelle produkter nu er markeret med ikonet ”Stylebox by Matas.
Vores kunder siger:
God pleje til håret. God pleje til hår der mangler protein og som trænger til en genopbygning.
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
C
Charlotte, 46 årVejle øst
4 mdrVerificeret køb
PerfektSkønt produkt sammen med olapleks no 3 til skadet/ behandlet hår.
Var dette en hjælp?
K
Kristine, 41 årGlostrup
8 mdrVerificeret køb
Virkelig godOlaplex er bare nogle rigtig gode produkter, bruger No. O sammen med No. 3 mit hår elsker det.
Var dette en hjælp?
EL
Emma Lenda, 19 årAlbertslund
9 mdrVerificeret køb
StråleMega lækkert produkt. Men den skyder en stråle afsted i stedet for at der kommer en mist. Så den er besværlig at fordele i håret. Ellers enormt lækkert produkt
Var dette en hjælp?
C
Camilla, 35 årHadsten
9 mdrVerificeret køb
Virkelig godGenopbygger mit hår sammen med olaplex no. 3. Virkelig skønne produkter!
Var dette en hjælp?
Viser 4 af 27
Få personlig rådgivning eller inspiration. Spørg os!
Vores materialister, frisører og farmakonomer er klar til at guide dig lige nu.