Spar 20%Køb 2
1 / 1
  • Vil du se videoen?
    Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
Spar 20%Køb 2

Prada Infusion de Fleur d'Oranger Eau de Parfum

Størrelse:100 ml
Spar 20% - mix frit min. 2 stk.
Pris: 1.071,20 kr.
Original pris:1.339 kr.
Spar 268,-
Optjen 108 point hos Club Matas
Med dette produkt får du fri levering ·
Infusion de Fleur d'Oranger Eau de Parfum er luksuriøs og klar og er Pradas fortolkning af orangeblomsten blandet med livlig neroli og frodig sambac-jasmin. En floral og frisk duft, der fremhæves af dyrebart sandeltræ. Infusion de Fleur d'Oranger-flakonen er indbegrebet af Prada: Vintage og sofistikeret med et strejf af fantasi takket være den lyseorange Saffiano-hætte, som er en hyldest til hovedingrediensen.

LES INFUSIONS DE PRADA Levende, men uhåndgribelig. Sublimt håndværk og flygtighed. Les Infusions de Prada er et diskret udtryk for eksperimenter og genopfindelse. Serien af second skin-dufte er skabt af den førende parfumier Daniela Andrier i samarbejde med Miuccia Prada og er lavet i en palet af ikoniske ingredienser, der hver især forvandles til sin egen nye, mangfoldige oplevelse. Duften er skarp og unik i nuancer, der taler direkte til den ingrediens, de vækker, og kommer i en flakon, der er indbegrebet af Pradas koder: sofistikeret med et strejf af fantasi, der afsluttes med en signaturhætte i Saffiano-læder. Les infusions de Prada overgår begrebet klassisk duft og byder på en frisk nydelse i elegance, der er tempereret med excentricitet.
Produktets ingrediensliste kan blive opdateret over tid. Tjek altid ingredienslisten som findes på emballagen på det købte produkt.
DuftfamilieCitrus & Frisk
FormSpray

Inspiration

Stories artikel

Top 10 dufte til kvinder

Stories artikel

Prada lancerer ikonisk duft i en ny, intens udgave

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

Vær den første til at anmelde dette produkt
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere