Kun online
1 / 1
  • 360 product preview
Kun online

Scalp Conditioner

Størrelse:250 ml
Optjen 19 point hos Club Matas
Køb for 264,05 kr. mere og få fri levering ·
Tør og irriteret hovedbund
Sensitiv hovedbund
Specialudviklet til hovedbundspleje fugter og nærer denne Scalp Conditioner samtidig med, at den fremmer langvarig balance i hovedbunden. Dens lette, men dybt nærende formel sikrer, at fugt genoprettes uden at tynge håret, hvilket giver varig lindring til tør, skællende og irriteret hovedbund. Perfekt som opfølgning på vores Scalp Shampoo – efterlader håret blødt og glat og fremmer en sund, behagelig hovedbund.

Vigtigste fordele:
- Balancerer irriteret hovedbund
- Hjælper med at forebygge skæl
- Fremmer en sund hovedbund
- Vegansk og ikke testet på dyr

Læs mere:
Denne unikke formel med rosmarinolie, menthol og ingefærekstrakt giver ikke kun en forfriskende og kølende fornemmelse, men virker også beroligende og balancerende på en irriteret hovedbund. Salicylsyre spiller en vigtig rolle i nænsomt at eksfoliere hovedbunden, fjerne døde hudceller og stimulere ny cellevækst, samtidig med at den hjælper med at bevare optimal fugtbalance – så både hår og hovedbund forbliver sunde og velhydrerede.
EgenskaberBlødgørende, Fugtgivende, Styrkende og forebyggende
HårtypeNormalt hår
SpecialbehovTør og irriteret hovedbund, Sensitiv hovedbund
For bedste resultat påføres Scalp Conditioner i vådt hår med fokus på hårrødderne. Lad balsammen virke i 2–3 minutter. Skyl grundigt med varmt vand. For en komplet hovedbundsrutine, brug den sammen med vores SACHAJUAN Scalp Shampoo. Brug regelmæssigt for at opretholde en sund, flagefri hovedbund og smukt næret hår.
Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Behentrimonium Chloride, Propylene Glycol, Dioleoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Dimethicone, Glycereth-2 Cocoate, Climbazole, Piroctone Olamine, Isopropyl Alcohol, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Butylene Glycol, Avena Sativa (Oat) Kernel Oil, Glycerin, C12-13 Pareth-3, C12-13 Pareth-23, Zingiber Officinale Root Extract, Polysorbate 20, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Menthol, Salicylic Acid, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid.

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold250 ml
Enhedspris939,80 kr./l
MærkeSACHAJUAN
KategoriHovedbundspleje
Se altVegansk Hovedbundspleje
Se altProfessionel Hovedbundspleje
Se altSACHAJUAN Hovedbundspleje
Varenummer732896
EAN7350016332620

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
Stylebox by Matas” er navnet på vores professionelle frisørsalon i Rødovre Centrum og på Købmagergade i København. Hos ”Stylebox by Matas” får du adgang til de professionelle hårpleje og -styling produkter, som hårstylister og frisører arbejder med. Vi har gjort det nemt for dig, at finde de professionelle produkter her på siden, da alle professionelle produkter nu er markeret med ikonet ”Stylebox by Matas.

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

4.8
Baseret på 5 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
54
41
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
D
Dalgit, 61 år
1 årVerificeret køb
Meget glad for produktMeget tilfreds med resulter !
R
Rikke, 53 år
29. aug. 2022Verificeret køb
Virker fantastiskJeg har et tykt langt hår og især i sommerhalvåret hvor man sætter sit hår op bliver min hovedbund tør og irriteret. Jeg har forsøgt mig med alle mulige produkter. Jeg prøvede Scalp Conditioner og h...
S
Sarah, 31 år
25. jan. 2022Verificeret køb
Virker! (I hvert fald på mig)Jeg har kun brugt den et par gange, men ser allerede en forskel på min (før) så tørre hårbund. Endelig et produkt der virker :D
R
Rebekka, 30 år
24. okt. 2020Verificeret køb
Super!Lider af allergi eksem så det vil sige min hovedbund tit/altid er tør, men efter jeg har købt denne conditioner og shampoo er det blevet meget beder, vil helt klart købe dem igen :)
Viser 4 af 5