Kun online
1 / 1
Størrelse:200 ml
Pris: 124,95 kr.
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Piz Buin® After Sun Soothing & Cooling Moisturizing Lotion giver en forfriskende, øjeblikkelig og kølende effekt, der holder.
Produktspecifikationer:
Siden 1946 har PIZ BUIN® været dedikeret til at forstå forbrugernes behov og ønsker for at kunne tilbyde den bedste solbeskyttelse, baseret på avanceret forskning i kombination med kosmetik og luksuriøs hudpleje. PIZ BUIN® giver beskyttelse, hvor solen er, uanset om det er på stranden, på bjerget eller i byen.
Produktspecifikationer:
- Giver 24 timers fugtighed som genopretter den naturlige fugtbalance i solstresset hud.
- Hjælper med at modvirke afskalning for længerevarende farve.
- Indeholder aloe vera og minteekstrakt.
- Absorberes hurtigt og klistrer ikke.
- Til normal hud.
Siden 1946 har PIZ BUIN® været dedikeret til at forstå forbrugernes behov og ønsker for at kunne tilbyde den bedste solbeskyttelse, baseret på avanceret forskning i kombination med kosmetik og luksuriøs hudpleje. PIZ BUIN® giver beskyttelse, hvor solen er, uanset om det er på stranden, på bjerget eller i byen.
Ingredients (ref. date 02.05.2016): Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Sesamum Indicum Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Mentha Spicata Flower/Leaf/Stem Extract, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides, Potassium Cetyl Phosphate, Lecithin, Carbomer, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Chlorphenesin, Sodium Sulfite, Parfum
| Hudtype | Normal |
| Anvendelse | Krop |
| Specialbehov | Rødme |
Inspiration
Solbeskyttelse
Skal din solbeskyttelse være vandfast?

Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
T
tanja, 55 år1 mdVerificeret køb
Super nem at brugeDen er nem at bruge og køler ned efter lang dag på stranden.
C
Charlotte, 55 år10 mdrVerificeret køb
GodTrænger hurtig ind i huden og er nem og let i brug
J
Jeanet, 55 år11 mdrVerificeret køb
Super lækker yndlings aftersunDen bedste aftersun, som findes. Den dufter SÅ godt, og efterlader huden blød og lækker. Er med til at bevare den brune glød, og køler huden godt af. Fedter ikke, og absorberes godt af huden. God kvalitet til prisen.
M
My, 70 år1 årVerificeret køb
Piz buin bedste solcren, og after sunDenne serie piz buin i solcreme 50, og aftersun,
er bedst til lys scandinavisk hud.
Viser 4 af 43

