
1 / 1


- Vil du se videoen?Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
Superfruit Serum
Fugtgivende serum med nordiske frugter og hyaluronsyre.
Variant:20 ml
Pris: 299,95 kr.
Optjen 30 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Giver glød
Fugtgivende
Beroligende og lindrende
Rødme
Beauté Pacifique Superfruit Serum er et vandbaseret ansigtsserum, der giver et fugtgivende boost. Serummet henvender sig særligt til dig, der ønsker at modvirke rødme og uren hud. Formlen bevarer hudens spændstighed og giver en forbedret udstråling gennem udvalgte nordiske ingredienser.
Fordele og egenskaber- Indeholder ekstrakter fra nordiske superfrugter som havtorn og multebær.
- To typer hyaluronsyre giver et dybdegående fugtboost.
- Niacinamid og panthenol styrker hudens barriere.
- Giver en mere ensartet overflade.
- Produktet er oliefrit.
- Findes i en praktisk rejsestørrelse.
Dette ansigtsserum fungerer som en fugtgivende base, der forbereder ansigtet på den efterfølgende dagcreme. Kombinationen af nordiske bær som tyttebær og birk mindsker synligheden af rødme og uregelmæssigheder i overfladen. Niacinamid giver en mere jævn hudtone, mens panthenol virker beroligende.
Den vandbaserede formel trænger hurtigt ind uden at fedte. Hyaluronsyren binder fugten i de øverste lag, hvilket øger hudens spændstighed. Serummet er ideelt til kombineret hud, der mangler fugt uden tunge olier. Ved regelmæssig brug opretholder ingredienserne en velplejet udstråling og beskytter mod daglig udtørring. Serummet får huden til at fremstå mere ensartet og gennemfugtet.
| Hudtype | Kombineret |
| Egenskaber | Fugtgivende, Beskyttende og forebyggende, Reparerende, Beroligende og lindrende, Giver glød |
| Specialbehov | Rødme, Ujævn hudtone |
Beauté Pacifique
Eksperten guider

Ønsker du at bevare din hud ung og flot? Disse produkter er surveræne til den unge hud. De virker både ultra fugtgivende og beroligende, men forebygger samtidig de alderstegn og mindsker urenheder så huden forbliver pæn.
Superfruit Serum
Et unikt vandbaseret serum, der med ekstrakter fra de nordiske superfrugter Havtorn, Multebær, Tyttebær, Sukkerroe og Birk forebygger urenheder og rødme i ung hud, samt gør huden mere ensartet.
Superfruit Day Creme All Skintypes
En fugtgivende dagcreme, der bevarer hudens egenskaber til at holde sig ung og flot længst muligt. Synligheden af de første fine og mimiske linjer mindskes, samtidig med at urenheder mindskes.
Superfruit Night Creme
En effektiv natcreme til de allerførste fine linjer. Cremen øger hudens evne til at forny sig, så den bevarer sin spændstighed og unge struktur længst muligt.
Pris: 949,85 kr.
Optjen 95 point at handle for
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse
Vurdér produktet og del din oplevelse
Anmeldelser fra Danmark
- AAnja36 år7 mdrBedømt 4.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Rigtig god serumSuper lækker serum, virker
Anja anbefaler dette produkt - AAnne61 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Hurra for danske produkterGodt produkt til min sarte og halv tørre hud
Anne anbefaler dette produkt - EElsebeth81 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Super tilskud til huden.Jeg kan se, at min hud har godt af Serum netop på denne årstid.
Elsebeth anbefaler dette produkt - Hhelle59 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Det er et super produktDen passer til min hud er mega glad for den har brugt den i 6 år nu
helle anbefaler dette produkt - HHeidi57 år1 årBedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Godt produkt til en fair prisGodt produkt der tilføre fugt til min hud. Samtidig trænger det hurtigt ind, så huden ikke virker fedtet
Heidi anbefaler dette produkt - PPernille33 år12. okt. 2024Bedømt 3.0 ud af 5 stjerner
Verificeret køb
Fint serum der giver godt med fugtJeg har været rigtig glad for dette serum. Jeg har døjet meget med tør hud, hvilket den har været god til at afhjælpe. På trods af det synes jeg, at man får alt for lidt produkt for pengene. Jeg brugte mit serum morgen og aften, og jeg er løbet tør her 1,5 måned efter.






