Spar 20%
1 / 1
  • 360 product preview
Spar 20%

Sensibio H2O Make-up Removing Micellar Water

Variant:250 ml

Kun 20253d.:21t.:59m.:59s. tilbage - Se hele tilbuddet

Medlemspris
95,96 kr.119,95 kr.Spar 24,-
Optjen 10 point hos Club Matas
Spar 20% udvalgt* dermatologisk- og specialhudpleje
  • Kan afsendes med det samme.
  • Fri fragt til butik ved køb over 129 kr.

På lager i 35 butikker ·

Uden parfume
Rødme
Fugtgivende
Beroligende og lindrende
Sensitiv hud
Beroligende micellevand til normal, sensitiv hud. Den originale micellevand, der skånsomt renser huden og effektivt fjerner snavs og makeup fra ansigt og øjne, mens den respekterer den sensitive hud.

- Beroligende micellevand
- Fjerner effektivt snavs & makeup
- Respekterer hudens balance

Micelleteknologien (opfundet af Laboratoire BIODERMA) fjerner skånsomt og effektivt forurening, fine partikler, snavs, overskydende talg, sved og makeup fra huden for at forhindre de hudirriterende elementer, der forværrer symptomerne på sensitiv hud i at trænge ind i huden. Teknologien er inspireret af cellulære lipider, der findes naturligt i huden, og bevarer den hydrolipide film. Formuleret med en fysiologisk pH-værdi på ca. 5,5 for at respektere hudens biologiske balance.

Kan anvendes af voksne og teenagere. Høj tolerance. Skal ikke skylles af. Testet under dermatologisk kontrol.

Økobiologi er BIODERMAs unikke tilgang til permanent at bevare hudens sundhed. Ved at støtte og styrke hudens naturlige mekanismer hjælper BIODERMAs produkter huden med at tilpasse sig og drage fordel af sine egne ressourcer for at genoprette balancen.
HudtypeNormal, Tør, Sensitiv
SpecialbehovRødme
EgenskaberBeroligende og lindrende, Fugtgivende
Anvend morgen og/eller aften.

Fugt en vatrondel med Sensibio H2O. Rens og/eller fjern forsigtigt makeup fra ansigt, hals og øjne. Gentag med nye vatrondeller. Skyl ikke af.

Hvis du skal rense for kraftig eller meget resistent makeup, anbefales Sensibio H2O eye, som med sin tofasede micelle-teknologi er ideel ved genstridig øjen- og læbemakeup.
AQUA/WATER/EAU, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, CUCUMISSATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, CETRIMONIUMBROMIDE, DISODIUM EDTA. [BI 446]

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold250 ml
Enhedspris383,84 kr./l
MærkeBioderma
SerieSensibio
KategoriRens & Vask
Se altParfumefri Rens & Vask
Se altMindre kemi Rens & Vask
Se altBioderma Rens & Vask
Se altSensibio Rens & Vask
Varenummer768116
EAN3401575390447

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Gratis hudtest

Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.

Club Matas

Inspiration

Stories artikel
Bliv klogere på dermatologisk hudpleje

Kundeanmeldelser

4.8
Baseret på 134 anmeldelser
98% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
5113
413
37
20
11
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
LM
Laura Marie, 21 år
1 uVerificeret køb
500 ml
Den bedsteMin all time ynglings makeup fjerner, har ikke prøvet noget bedre end denne den svier ikke i øjenene
L
Laura, 25 år
2 uVerificeret køb
500 ml
God makeupfjerner til sensitiv udDenne makeupfjerner er den eneste, jeg køber. Det er den eneste, som ikke svier i øjnene, når jeg skal fjerne mascara.
S
Sandra, 40 år
1 mdVerificeret køb
500 ml
BedsteBedste makeup fjerner, bruger aldrig andre.
T
Trine, 58 år
2 mdrVerificeret køb
100 ml
Perfekt rensDejlig mild og effektiv rens jeg har købt mange gange
Viser 4 af 134