Er du klar til at give din glød et nyk op? Det er vi! Glow Up Cream Highlighter blender hurtigt ind i huden, lysner og efterlader dig med en smuk, lysreflekterende glød.
Den bløde tube og indbyggede svamp gør produktet perfekt at have med on-the-go, men også nem at påføre og blende ud på ingen tid. Glow Up leger med lyset og tilfører en strålende finish til dit makeuplook.
Brug den alene eller sammen med Shape Up eller Blush Up.
Produktspecifikationer
Creamy highlighter – Giver en strålende finish
Beriget med lysreflekterende perlemors pigmenter
Indbygget applikator til nem påføring
Silkeblød konsistens – Blender hurtigt ind i huden
Applikatoren kan låses & vaskes
Åbning af produktet: Fjern låget og drej tippen til “On”, for at åbne produktet.
Tip! Vi anbefaler at du renser svampen med lunkent vand og sæbe i ny og næ. Husk at dreje tippen mod “Off” før du starter og lad svampen tørre før du sætter låget tilbage på.
Tryk let på tuben indtil du ser produktet komme til syne i toppen af applikatoren.
Dup lidt Cream Highlighter langs dine kindben med applikatoren og blend opad mod tindingerne med en sponge, børste eller fingrene.
Husk at skrue tippen tilbage til “Off”, når du er færdig med at bruge produktet. Så undgår du, at det løber ud.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Fri fragt: Ved køb for min. 399 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Få rådgivning af vores eksperter til produkter i dag fra kl. 10.00
Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Club Matas
Kundeanmeldelser
4.2
Baseret på 6 anmeldelser
67% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
53
41
32
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
Verificeret køb
1 d
Svært og blende
Jeg syns når man påfører produktet at det har meget svært ved at blende og der hvor man har sat en prik forbliver der en prik men den er pæn nok
Freja 23 år
Var anmeldelsen en hjælp?
Verificeret køb
3 d
Flot
Giver naturlig glød men der er lidt meget glimmer til min smag men det ligger man ikke så meget mærke til
Maja 15 år
Var anmeldelsen en hjælp?
Verificeret køb
1 u
Fin highlighter
Rigtig flot highlighter som er nem at fordele. Drøj i brug og så giver en flot glød
Laura Sass 46 år, Gørløse
Var anmeldelsen en hjælp?
Verificeret køb
1 u
mega flot
den er vildt flot, den har dog glitterpartikler i, så hvis man gerne vil have et naturligt dewy look, så er dette nok ikke det rette produkt. ellers er det vildt flot.