Hvad gør den speciel: Plejende mascara, der tilfører fuld volumen og uendelig længde. IDUN Minerals Mascara Magna Lengthening, er specielt designet til korte vipper og har en præcis, lille børste der når helt til vippernes rod og opbygger vipperne til at synes længere.
De tilspidsede lag af børstehår tilfører perfekt mængde af den cremde, veganske formel uden at udtvære. Forlænger vipperne med smuk længde og volume. 12 ml / 0.40 fl oz
Hvad er det: Forlængende mascara, beriget med højrensede mineralske pigmenter, for en intens sort farve. Med en tilpasset børste, der sikrer præcision.
Hvad gør den: Løfter og forlænger øjeblikkeligt vipperne og tilfører volumen fra rod til spids.
Anvendelse Kæm igennem vipperne fra rod til spids ved brug af den tilspidsede børste, hvilket giver en ensartet påføring for et forlængende og voluminøst resultat.
Resultat: Luksuriøse lange vipper for et kunstig-vippe effekt.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Vores kunder siger:
bedste mascara fantastisk mascara, jeg har prøvet mange forskellige og har fundet min favorit. Denne vil jeg blive ved med at købe fremover. Den giver længde og fylde og klumper ikke. når man læser om produktet lyder den også bæredygtig og med naturlige produkter. Det kan ikke blive bedre. 100% tilfreds
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
M
Matilde, 26 årVejle
3 mdrVerificeret køb
Mild og Holder godt på vipperneEgentlig meget glad for mit køb. Den er mild (uden hormonforstyrrende ingredienser) og lægger sig godt på vipperne. Der kommer dog ofte n stor mængde mascara på børsten, som er besværligt at lægge på vipperne. Hvis det lige fjernes, er den super.
Var dette en hjælp?
S
Stina, 33 årNykøbing sj
9 mdrVerificeret køb
SkuffendeJeg købte pga anmeldelser og beskrivelse. Desværre gjorde den intet godt for mine vipper.
Var dette en hjælp?
C
Camilla, 29 årKøbenhavn n
9 mdr
Dårlig mascaraDen dårligste mascara jeg har haft i mange år. Den virkede tør og klumpet allerede, da den var ny, og der går ikke mange timer inden den sidder under øjnene.
Var dette en hjælp?
J
Jette, 62 årKøbenhavn s
11 mdrVerificeret køb
SkuffetMascaren er for våd
Var dette en hjælp?
Viser 4 af 26
Få personlig rådgivning eller inspiration. Spørg os!
Vores materialister, frisører og farmakonomer er klar til at guide dig lige nu.