Cosmic Intense Eau de Parfum fra Kylie Jenner vækker sanserne med en varm og forførende intensitet. En kraftfuld og sensuel fortolkning af originalen Cosmic – nu endnu rigere og mere vanedannende. Duften åbner med livlige noter af stjernejasmin og blodappelsin, inden den udvikler sig til et hjerte af gylden amber og bensoin. I basen venter en cremet blanding af vanilje og musk – en omsluttende kombination, der bliver siddende længe på huden. Resultatet er en moderne, feminin og sensuel amber gourmand-parfume, der balancerer styrke, elegance og blødhed.
- Feminin, varm og sensuel - Duftfamilie: Amber Gourmand - Eau de Parfum - Vegansk
Flasken bevarer sin ikoniske, skulpturelle form – nu beklædt i en dyb, ildrød nuance, som afspejler duftens glødende intensitet og forførende karakter. Designet til at ligge perfekt i hånden, med samme kraftfulde udtryk som duften indeni.
Cosmic Kylie Jenner Intense fås i tre størrelser – 30 ml, 50 ml og 100 ml – samt som travel spray, perfekt til at tage din signaturduft med, uanset hvor du går.
Inspiration
Stories artikel
Top 10 dufte til kvinder
Matas Live
Fra mat til glød: Sådan skaber du et bronzy makeup-look
Personlig rådgivning
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Club Matas
Kundeanmeldelser
4.7
Baseret på 3 anmeldelser
100% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
52
41
30
20
10
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
S
Sofie, 18 år
1 mdVerificeret køb
30 ml
ElskerDet er en dejlig parfume den er ikke for stærk og alligevel så er den så man stadig kan fornemme at man har den på
Var dette en hjælp?
E
Emma, 28 år
2 mdr
100 ml
PerfektNye yndlings parfume. Virkelig god. Stærkere end Kylie’s andre parfumer, men på den mest perfekte måde. Jeg har det med at få hovedpine, hvis parfumen er alt for stærk. Men den her genere mig slet ikke ❤️
Var dette en hjælp?
I
Ingrid, 56 år
3 mdrVerificeret køb
100 ml
Skøn parfumeDen har en dejlig frisk duft. En mere cremet udgave af Cosmic 2.0. Holder længe. Den røde flakon er bare så flot at have stående.