Gaveæsken indeholder:
- Derma Control Anti-Blemish Cleanser
- Derma Control Oil Control Moisturiser SPF 30
Men Expert Derma Control gaveæske fra L'Oréal Paris indeholder rensegelen Derma Control Anti-Blemish Cleanser og ansigtscremen Derma Control Oil Control Moisturiser SPF30.
Perfekt til fedtet hud med tendens til urenheder. Balancerer huden ved at fjerne overskydende sebum.
Derma Control Anti-Blemish CleanserRensegelen er beriget med 2% salicylsyre og niacinamid, og er fremtaget for at åbne tilstoppede porer, fjerne overskydende olie, reducere sebum* og eksfoliere huden.
Derma Control Oil Control MoisturiserAnsigtscremen med SPF30 balancerer fedtede områder på huden og reducerer overskydende sebum og urenheder.
Formlen er beriget med niacinamid [vitamin B3] og har en let konsistens, som hurtigt bliver absorberet og ikke føles klistret.
Produktspecifikationer:
- Gaveæske med rensegel til ansigtet og ansigtscreme med SPF30
- Balancerer fedtede hudområder i ansigtet
- Beskytter mod UV-stråler
- Passer sensitiv hud
- Reducerer urenheder og porer, gør huden mat.