L'Oréal Paris Revitalift Filler 2.5% Hyaluronic Acid + Caffeine Eye Serum er specielt udviklet til øjenområdet. Formlen indeholder en kombination af stjerneingredienser: - hyaluronsyre for at fugte huden intensivt samt udfylde alle fine linjer omkring øjnene, selv de mindste.- koffein for at revitalisere huden ved at bidrage til at mindske mørke rande og træthedstegn - niacinamid + vitamin Cg for at booste glød.
Serummet har en banebrydende tripel kugleapplikator med 3 kugler i rustfrit stål for at mindske hævelse og vække trætte øjne. Den bøjelige applikator masserer forsigtigt hele øjenområdet.
L'Oréal Paris Revitalift Filler 2.5% Hyaluronic Acid + Caffeine Eye Serum er testet af et uafhængigt institut:Øjeblikkelige resultater: Huden føles fugtet, øjnene ser friskere ud*.
Efter 2 uger: Alle typer af øjenrynker er reduceret. Mørke rande er synligt mindre fremtrædende. **Efter 6 uger: Betydelig forbedring på linjer omkring øjnene.
** Til alle hudtyper. Parfumefri. Passer til sensitive øjne og til dig med kontaktlinser.*Selvevaluering, 81 kvinder.**Kosmetoklinisk vurdering, 49 kvinder, 2 & 6 uger.
Fri fragt: Ved køb for min. 399 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Brug for hjælp?
Få rådgivning af vores eksperter til produkter i dag fra kl. 10.00
Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Club Matas
Gratis hudtest
Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.
Club Matas
Tips & tricks
Video anmeldelse
Materialisten anbefalerMaterialisten anbefaler
Matas Live
Caroline Hannibal afslører: Denne ingrediens er uundværlig i min hudplejeCaroline Hannibal afslører: Denne ingrediens er uundværlig i min hudpleje
Tag testen
Find din favorit: ØjenplejeFind din favorit: Øjenpleje
Kundeanmeldelser
3.5
Baseret på 19 anmeldelser
68% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
55
46
35
20
13
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
Verificeret køb
1 d
Behalig
Kun lige prøvet to dage så kan ikke sige så meget enu men virker go og blød på huden nonalt bruger jeg aldrig loyal men hørt så meget om den at jeg giver den en chance er jo en go pris og tænker den nok sksl KU gøre lidt håber da
malinda 46 år, Hornslet
Var anmeldelsen en hjælp?
Verificeret køb
1 u
Ok produkt med plads til forbedring
fin konsistens, beroligende til øjneområder. God sammensætning af ingredienser til god pris - og føles rart. Kugleapplikator er dog ikke den bedste: den bliver hurtigt varm (den skal jo være koldere ...
Alice 58 år, København s
Var anmeldelsen en hjælp?
Verificeret køb
1 md
Ret god??
Den er ret god og metal kuglerne er virkelige rare under øjnene. Har ikke set forandring endu men håber snart jeg kan.🌸💎