20%
1 / 1
Farve:Babygirl

Kun 01d.03t.19m.13s. tilbage

Medlemspris
Pris: 195,96 kr.
Original pris:244,95 kr.
Spar 49 kr.

Spar 20% på Makeup

Se hele kampagnen
Optjen 20 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·
MAC Colourstruck Blush Babygirl
En blød og fintpigmenteret pudderblush fra MAC, skabt til at give varme og definition på kinderne uden at føles tung. Den silkebløde tekstur arbejder let sammen med huden, så du nemt kan bygge op fra diskret til mere markeret finish. Velegnet til både hverdag og fest.
Blushen har en glidende konsistens, som fordeler farven jævnt og kan tones ud med en blød pensel. Pigmenteringen er afbalanceret, så nuanceintensiteten er let at styre — begynd med lidt produkt og tilføj gradvist for præcis kontrol. Overfladen har en fin, satineret glød, som reflekterer lyset uden skærmende shine. Den kompakte emballage gør den praktisk at have i makeup-pungen.

Holdbarhed og anvendelse
For bedst resultat påfør på æblet af kinden og blend op mod tindingen med cirkulære bevægelser. Kombination med en let base og en blød highlighter giver et frisk og diskret udtryk. Produktet passer til mange hudtoner; vælg intensitet efter ønsket finish. Mål: 6 x 6 x 1.5 cm. Pakningen indeholder 4,5 g blush i en kompakt form, som er nem at have med på farten. Brug en blød, syntetisk pensel for mest kontrol, eller en kabukibørste for en mere diffus effekt. Produktets format gør det let at opbevare i makeup-etui eller toilettaske. Rådgivning i butik kan hjælpe med at finde den rette nuance til din hudtone, og vores team står klar til at demonstrere på stedet.

Specifikationer
  • Pigmenteret og let at tone
  • Indeholder 4,5 g

Inspiration

Stories artikel

Den ultimative guide til blush

Stories artikel

Vores top 5 mest solgte blushes

Tag testen - Se makeup anbefalet til dig, og prøv produkterne virtuelt!

Stories artikel

Makeupfavoritter lige nu

Matas Live

Stick, creme eller pudder? Vi tester forskellen

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

5
Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner
Baseret på 1 anmeldelser
Skriv en anmeldelse

Vurdér produktet og del din oplevelse

Vælg en bedømmelse

Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering.

Anmeldelser fra Danmark
  • G
    Ghazal
    45 år
    4 mdr
    Bedømt 5.0 ud af 5 stjerner

    Verificeret køb

    Holder virkelig godt
    Thanks, It'S Mac!

    Lige netop denne farve giver meget glød

    Ghazal anbefaler dette produkt