Kun online
1 / 1
Kun online

Badetermometer

Variant:Isbjørn
99,95 kr.

+ evt. fragt

Udsolgt online
Børn & vand…. der er ikke noget så sødt som et barn der muntert plasker og leger i bad.
Gå glad i bad med den kære Mininor bade-isbjørn, som også kan anvendes til at måle rumtemperaturen med.

Dette Mininor termometer kan måle temperaturen i barnets badevand eller rumtemperatur.
Dette Mininor termometer kan måle temperaturen i barnets badevand eller rumtemperatur.
Termometret tænder automatisk ved kontakt med vand og slukker automatisk efter en halv time.
Et stort LCD display gør det nemt at aflæse, hvor mange grader vandet eller rummet har.

Er badevandet for varmt vil LED lampe over displayet blinke, og gøre opmærksom på, at vandet er for varmt til den lille baby.
Termometret er robust og kan holde til at barnet taber det
Produktspecifikationer

  • Termometret er testet som legetøj efter EN71, så barnet sikkert kan lege med den lille isbjørn i badet

  • Måleinterval: 0-80 grader

  • Høj temperatur alarm (ved 39+ grader – kan indstilles)

  • Lav temperatur alarm (ved 30 grader – kan ikke ændres)

  • Vandtæt


  • Batteri: 2xLR44 medfølger

Alder3 mdr., 6 mdr., 9 mdr., 12 mdr., 2 år, 3 år, 18 mdr., 0 mdr.

Sikkerhedsadvarsler

ADVARSELFor dit barns sikkerhed og sundhedFORLAD ALDRIG BABYEN UDEN OPSYN I BADET.KONTROLLER ALTID VANDETS TEMPERATUR.FØR BABYEN PLACERES I BADET.Brug altid produktet under opsyn af en voksen.Før hver brug skal du inspicere produktet og stoppe medat bruge det ved første tegn på skade eller svaghed.Opbevar alle komponenter, der ikke er i brug, utilgængeligtfor børn.Mens aflæsningerne givet af termometeret er nøjagtigebør de kun bruges som vejledende.Åbn aldrig, undtagen for at skifte batterierPakken skal opbevares, da den indeholder vigtigeinformationer.Hold batterirummets låg og gummitætningen udenfprbørns rækkevidde.Efter udskiftning af batterier er termometeret kun vandtæthvis gummipakningen er placeret korrekt.Batterierne må kun isættes/udskiftes af en voksen.Holdes væk fra børn, når du isætter/udskifter batterier.Hvis et batteri sluges, skal du straks søge læge.Brug kun batterier af typen LR44. Andre kan forårsage skade.Bortskaf produktet og batterierne under hensyntagen tilregler og bestemmelser i dit land.
Indhold1 stk
Enhedspris99,95 kr./stk
MærkeMininor
KategoriBadetermometre
Se altMininor Badetermometre
Varenummer779426
EAN5710860102039
FabrikantMininor Global ApS
Blokken 67
3460 Birkerød
Danmark
Fabrikant kontaktsupport@mininor.dk

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Inspiration

Kundeanmeldelser

2.9
Baseret på 9 anmeldelser
56% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
53
41
31
20
14
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
I
Inger, 78 år
1 årVerificeret køb
Elefant
SødDen er sød på et badeværelse
R
Regitze, 26 år
1. jun. 2023Verificeret køb
Isbjørn
OkVirkede fint. Har længe ligget uden at være i brug pga. manglende batteri. Efter batteriskifte har jeg bemærket den viser 1,5° mindre end hvad vandet reelt er
FL
Frederikke Lundskov, 27 år
5. mar. 2023Verificeret køb
Elefant
Ikke vandtætHar haft 3 stk og der kommer vand ind i dem alle
K
Kathrine, 33 år
14. aug. 2022Verificeret køb
Elefant
Godt købNem at have liggende i overfladen til at finde temperaturen på vandet mens man fylder badekar til baby.
Viser 4 af 9