
Spar 20%
1 / 1
Variant:553 Calico
Spar 20% på Nilens Jord*
Udsolgt online
Mineral Powder fra Nilens Jord i farven Calico er en fast og let matterende mineralpudder til en lys til medium hudtone, der giver en naturlig dækning og effektivt kontrollerer skinnende hud.
Det lette matterede pudder er beriget med et højt indhold af naturlige mineraler. Mineral pudderet føles silkeblødt på huden og bidrager til en ensartet hudtone i ansigtet. De let matterende egenskaber gør, at mineralpudderet er velegnet til kombineret- eller let fedtet hud, men den kan anvendes af alle hudtyper.
Produktspecifikationer
Det lette matterede pudder er beriget med et højt indhold af naturlige mineraler. Mineral pudderet føles silkeblødt på huden og bidrager til en ensartet hudtone i ansigtet. De let matterende egenskaber gør, at mineralpudderet er velegnet til kombineret- eller let fedtet hud, men den kan anvendes af alle hudtyper.
Produktspecifikationer
- Vegan friendly
- Allergi certificeret
- Parfumefri
| Hudtype | Normal, Kombineret |
| Finish | Naturlig, Mat |
| Form | Kompakt, Mineral |
| Dækkeevne | Medium |
| Egenskaber | Olieabsorberende |
Nilens Jord
Eksperten guider

Opnå et 'flawless' makeup-look, med disse produkter fra Nilens Jord. Påfør først primeren som giver din hud en ensartet struktur og derved sikre at din makeup ser jævn ud. Denne primer hjælper også din makeup med at holde hele dagen. Påfør derefter den matterende pudder med den tilhørende børste, som skaber et 'flawless' udtryk.
Pore Minimizing Primer
Udsolgt online -
Primer der mindsker synligheden af porer og urenheder og som samtidig sørger for, at makeuppen lægger jævnt på huden og holder længere.
Mineral Powder
Udsolgt online -
Let matterende pudder, som føles silkeblød og giver en ensartet hudtone i ansigtet.
Pure Collection Powder Brush 182
Håndlavet makeupbørste med bløde, syntetiske hår. Størrelsen og formen på makeupbørsten gør den ideel til at påføre pudder i hele ansigtet.
Pris: 603,88 kr.
Optjen 62 point at handle for
Inspiration
Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
K
katrin, 52 år1 mdVerificeret køb
552 Canvas
Elsker denAbsolut et must i min make up når jeg vil gøre ekstra ud af mig selv 🥰
M
Maria, 44 år1 mdVerificeret køb
553 Calico
Holder og giver flot glødMin go to til hverdag og fest ovenpå min foundation. Den holder godt og giver en flot glød dagen igennem
L
Lise-Lotte, 70 år1 mdVerificeret køb
556 Baize
Meget dejlig har brugt Nilensjord i mange år👍Nilens jord mineral pudder er et skønt produkt, let at påføre med børste 👍
S
sofie, 24 år1 mdVerificeret køb
553 Calico
Lækker finnishLækker pudder
Bruger den som bronzer, da jeg ikke bryder mig om at der skal glimmer i alt, og den er nem at påføre, blende og bygge op hvis man ikke synes der kom nok ved førte påføring
Viser 4 af 584








