3 for 2
1 / 1
  • 360 product preview
  • Vil du se videoen?
    Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies
3 for 2

Pure Collection Kabuki Powder Brush

Variant:180

Kun 14 dage tilbage - Se hele tilbuddet

209,95 kr.
Optjen 21 point hos Club Matas
Køb for 289,05 kr. mere og få fri levering ·
Køb sammen med
M.COSMETICS
Professional Brush Cleanser
250 ml
99,95 kr.

Nilens Jord Pure Collection Kabuki Brush er en klassisk makeup pensel, ideel til påføring af mineralpudder. Den runde form sikrer en fejlfri og jævn dækning, hvilket gør den uundværlig i din makeup-rutine. Kabuki Brush er håndlavet og designet til at give dig et professionelt resultat hver gang.

Denne kompakte kabuki pensel har fyldige, bløde veganske hår, der føles behagelige mod huden. Den er perfekt til at have med i tasken, så du nemt kan opfriske din makeup i løbet af dagen. Nilens Jord Kabuki Brush gør det let at opnå et smukt og naturligt look.

Penslen er fremstillet af asketræ og syntetiske hår af høj kvalitet, hvilket sikrer optimal opsamling af produktet og en holdbar pensel. De syntetiske hår er mere slidstærke og nemme at rengøre, hvilket forlænger penslens levetid.

Produktspecifikationer

  • Form: Rund
  • Materiale (Greb): Asketræ
  • Materiale (Børstehår): Veganske syntetiske hår
  • Størrelse: Kompakt, perfekt til tasken
Kom lidt pudder på penslen og påfør det let over hele ansigtet, med cirkulære bevægelser for at bearbejde pudderet ind i huden og derved opnå en optimal dækkeevne. Ønsker du et mere let og naturligt udtryk, kan pudderet ”duppes” på i stedet for.

Vask penslen regelmæssigt med lunket vand og en mild uparfumeret sæbe som Nilens Jord Hand Soap. Stryg altid penslen med hårene når den vaskes, og skyld den til vandet ikke længere får farve. Undgå at hårene bliver skæve ved ikke at presse dem ned i sæbevandet. Lad Penslen tørre naturligt ved at lægge den fladt på f.eks. et håndklæde.
Indhold1 stk
Enhedspris209,95 kr./stk
MærkeNilens Jord
SeriePure Collection
KategoriPudderbørster
Se altVegansk Pudderbørster
Se altBrun Pudderbørster
Se altNilens Jord Pudderbørster
Se altPure Collection Pudderbørster
Varenummer746983
EAN5709994014738
FabrikantGrænn
Hvedemarken 12
3520 Farum
Danmark
Fabrikant kontaktinfo@graenn.com

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday

Vores kunder siger:

  • Blød (36)
  • Nem at bruge (13)
  • God til pudder (7)

Se flere anmeldelser

Nilens Jord

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Eksperten guider

Materialist med speciale i Hudpleje og Makeup

Se profil
Denne serie af pensler hjælper til at give en smuk og naturlig makeup nemt og enkelt. Penslerne er håndlavede i højeste kvalitet med syntetiske hår, som er mere slidstærke end naturlige hår og er samtidig veganske.

Pure Collection Kabuki Brush
Børsten er med sit store hoved ideel til at fordele pudder jævnt på større områder som ansigt og kavalergang. Særlig velegnet til mineralpudder, som kun lægger sig flottere for hver cirkulerende bevægelse.
Pure Collection Foundation And Concealer Brush
Udsolgt online -
En kompakt pensel med bløde og lange hår, der føles blide på huden. Penslen er flad og bred, hvilket gør den specielt nem at bruge omkring øjnene. Særlig velegnet til flydende foundation og concealer.
Pure Collection Blush Brush
Udsolgt online -
En kompakt pensel med bløde korte hår, der er skråt afskåret, hvilket gør det nemt at tilføje glød og definere ansigtet med lidt farve og stadig give et naturligt look.
Nuværende produkt
Nilens Jord Pure Collection Kabuki Powder Brush 180
3 for 2
180
Nilens JordPure Collection Kabuki Powder Brush
(133)
209,95 kr.
Nilens Jord Pure Collection Foundation And Concealer Brush 183
3 for 2
183
Nilens JordPure Collection Foundation And Concealer Brush
(58)
174,95 kr.
Nilens Jord Pure Collection Blush Brush 188
3 for 2
188
Nilens JordPure Collection Blush Brush
(61)
164,95 kr.
549,85 kr.

Optjen 56 point at handle for

Inspiration

Kundeanmeldelser

4.3
Baseret på 133 anmeldelser
86% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
584
420
317
28
14
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
S
Sofie, 40 år
2 mdrVerificeret køb
Lækker, blød børsteLille og nem at have med i make-up tasken og superblød og lækker børste
L
Lisbeth, 54 år
2 mdrVerificeret køb
Meget blødFaktisk så blød at den ikke rigtig virker sammen med en fast pudder
A
Alberte, 31 år
3 mdrVerificeret køb
Ja tak!Jeg har haft den i 100 år, god børste, holder fantastisk!
M
Maria, 36 år
7 mdrVerificeret køb
Okay til prisenOkay børste dig ikke min ynglings men gør da det den skal. Syntes den er en anelse for blød men det er jo en smags sag
Viser 4 af 133