En skinnende midnatslilla langtidsholdbar neglelak, der vil sætte gang i din kreativitet.
Neglelakken er en del af OPI's Infinity Shine serie med op til 11 dages holdbarhed. Infinite Shine er en unik farvemættet og holdbar lak med et nemt laksystem, der efterlader neglen med en høj glans og spejlblank overflade.
Her bruges ingen LED-lys og lakken fjernes, som var det en almindelig neglelak. Ved brug af 3-trins systemet sikres der glans, farve og gloss.
Gør dine naturlige negle klar til langtidsholdbar lak for at sikre at lakken klæber sig til din negl.
Påfør et lag Infinite Shine Primer. Dette gøres for at forhindre misfarvning i neglen og for at selve neglelakken klæber bedre til neglen.
Ryst den ønskede neglelak før du påfører den på neglen, for at blande pigment korrekt. Dette afhjælper stribethed.
Påfør to tynde lag Infinite Shine på hver negl. Påfør lidt ekstra for enden af neglen, for at forhindre at neglen senere knækker.
Påfør til slut et lag Infinite Shine Gloss. Denne fungerer som en top coat, og sikrer endnu længere holdbar og en masse shine.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
Fri fragt: Ved køb for min. 499 kr. Vi tilbyder følgende leveringsformer:
Levering til butik
Privatadresse/arbejdsplads/pakkeshop
Privatadresse
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Privatadresse/pakkeshop
Du har 30 dages fortrydelsesret, når du handler hos os.
Du kan returnere dit produkt op til senest 14 dage efter du har meddelt os, at du ønsker at fortryde dit køb.
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
Dankort
MobilePay
Visa
Mastercard
Anyday
Brug for hjælp?
Få rådgivning af vores eksperter til produkter lige nu.
Har du spørgsmål til produkter? Spørg en materialist, farmakonom eller frisør her.
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
HV
Hanne Vagn, 64 årHobro
1 uVerificeret køb
Rust & Relaxation
Holdbar lakFin konsistens og holdbarhed
Var dette en hjælp?
T
Trine, 45 årRisskov
1 uVerificeret køb
She Went On And On and On
Flot og holdbar!Virkelig fin i farve og holdbarhed. Bruger Essie neglelak ellers, men Opi er også virkelig god! Og jeg bruger neglelak hver!
Var dette en hjælp?
M
Mette, 29 årViby j
1 uVerificeret køb
Sleigh Bells Bling
Flot og god neglelakRigtig lækker neglelak i en god farve, der er som forventet ud fra billederne. Ikke for tyk eller svær at arbejde med, men kræver heller ikke andet end 1-3 lag for at få dækket neglen ((:
Var dette en hjælp?
BW
Birgitte Winther, 62 årAsnæs
3 uVerificeret køb
Pop The Baubles
Ikke særlig dækkendeVirker ikke som neglelak
Var dette en hjælp?
Viser 4 af 434
Få personlig rådgivning eller inspiration. Spørg os!
Vores materialister, frisører og farmakonomer er klar til at guide dig lige nu.