1 / 1

Amino Mint Shampoo

Størrelse:300 ml
Pris: 199,95 kr.
Optjen 20 point hos Club Matas
Fri levering på køb over 499 kr. ·

Køb sammen med

Redken
All Soft Heavy Cream Treatment
250 ml
Pris: 329,95 kr.
Redken Amino Mint Shampoo bekæmper fedtet hovedbund og efterlader hovedbunden og håret øjeblikkeligt opfrisket og renset.

Kombinationen af mint og aminosyre hjælper med at rense en fedtet hårbund, fugter hårlængderne og giver friske og rene rødder.

Denne rensende shampoo efterlader en kølende følelse i hovedbunden og balancerer hårets pH-værdi. For alle hårtyper og teksturer.

Amino Mint Shampoo fra Redken hjælper med at rense og nedkøle en fedtet hårbund og genopfrisker rødder på alle hårtyper uden at tynge håret.

Nøgleingredienser og deres egenskaber

  • Mint og Aminosyrer: Kombinationen af mint og aminosyrer spiller en vigtig rolle i at rense en fedtet hovedbund, samtidig med at de 2 ingredienser fugter længder og spidser og opfrisker hårrødderne



Produktspecifikationer

  • Til fedtet hovedbund

  • Udviklet til at bekæmpe en fedtet hovedbund og efterlade både hårbunden og håret øjeblikkeligt opfrisket, nedkølet og renset

HårtypeFedtet hår
SpecialbehovFedtet hovedbund
Sørg for at gøre håret vådt med vand inden Redken Amino Mint Shampoo påføres. Fordel shampooen jævnt. Sørg for at emulgé, skumme op, massér og skyl grundigt.

Eksperttip

Fra shampooen påføres i hovedbunden opleves øjeblikkeligt at den opfriskes, nedkøles og renses. For at få den optimale effekt af ingredienserne, der hjælper med at skabe ro og balance i hovedbunden og genopfriskning af hårrødderne, vaskes hovedbunden to gange. Hvis dine længder og spidser har brug for ekstra fugt og pleje afslut med en Redken Conditioner og suppler med en Redken Mask, der passer til din hårtype.

Sikkerhedsadvarsler

Skyl straks med rigeligt vand ved kontakt med øjnene. Opbevares utilgængeligt for børn.
1218253RK2 - INGREDIENTS: AQUA / WATER, SODIUM LAURETH SULFATE, CITRIC ACID, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCINE, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM / FRAGRANCE, SODIUM BENZOATE, HEXYLENE GLYCOL, POLYQUATERNIUM-10, SALICYLIC ACID, MENTHOL, LIMONENE, LINALOOL, PENTYLENE GLYCOL, MENTHA PIPERITA EXTRACT / PEPPERMINT EXTRACT (F.I.L. Y288294/1).

OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.

Indhold300 ml
Enhedspris666,50 kr./l
MærkeRedken
KategoriHårshampoo
Se altRedken Hårshampoo
Varenummer785608
EAN3474637068370

Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.

  • Dankort
  • MobilePay
  • Visa
  • Mastercard
  • Anyday
  • Klarna
Stylebox by Matas” er navnet på vores professionelle frisørsalon i Rødovre Centrum og på Købmagergade i København. Hos ”Stylebox by Matas” får du adgang til de professionelle hårpleje og -styling produkter, som hårstylister og frisører arbejder med. Vi har gjort det nemt for dig, at finde de professionelle produkter her på siden, da alle professionelle produkter nu er markeret med ikonet ”Stylebox by Matas.

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Inspiration

Stories artikel

Redaktionen anbefaler: Redken hårpleje

Stories artikel

Redaktionen guider: Hårpleje til kruset hår

Stories artikel

Hårstylisten anbefaler: Produkter til din hårtype

Matas Live

Sådan laver du holdbare krøller i håret: Trin for trin guide

Stories artikel

Redken Color Gloss: Glansfuldt hår på no time

Kundeanmeldelser

3.6
Baseret på 14 anmeldelser
64% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
56
43
31
22
12
Alle anmeldelser læses af Matas kundeservice før publicering. Læs mere
Sorter efter
R
Rikke, 33 år
1 uVerificeret køb
Den er okayHar ikke rigtig mærke en forskel
L
Laura, 23 år
3 uVerificeret køb
okayfin shampoo, købte 3 flasker, brugte 3 flasker men har fundet et andet alternativ som er et par bass ører billigere men ligeså effektiv
S
Susanne, 63 år
4 mdrVerificeret køb
God shampooGod shampoo, Håret bliver pænt og blank
P
palle, 74 år
6 mdrVerificeret køb
passer perfektHar brugt redken amino i længere tid og er meget tilfreds. Godt resultat.
Viser 4 af 14