Få en gaveKøb for 600,-
Nyhed
1 / 1
Få en gaveKøb for 600,-
Nyhed

Shiseido Zen Eau de Parfum

Variant:30
Pris: 549,95 kr.

Shiseido Gave til dig

Se hele tilbuddet
Optjen 55 point hos Club Matas
Udsolgt online

Få en gave ved køb

Zen Essence – Eau de Parfum til kvinder
Træd ind i en fredfyldt verden med Zen Essence, duften der opfordrer dig til at sænke tempoet og finde indre balance.
Inspireret af zen-haver er Zen Essence et sanseligt ritual, der følger dig hele dagen med et langvarigt og omsluttende duftspor. En invitation til ro og genforbindelse med dine sanser.
Ifølge 83% af deltagerne giver denne duft en følelse af harmoni og balance.*
Forbrugertest udført på 107 frivillige.

Skabt af Floran Gallo åbner Zen Essence med strålende jasmin og frisk bergamotte, som smelter sammen med en beroligende kokong af cedertræ og vanilje.
Duftnoter: Bergamotte – Jasmin – Iris – Muskagtig mineralakkord – Cedertræ – Vanilje.

Flasken har bløde kurver og naturlig asymmetri, toppet med en solid træhætte. Emballagen, inspireret af zen-haver, forlænger oplevelsen af ro.

Anvendelsesråd:
Spray Zen Essence på dine pulspunkter: dekolletage, hals, bag ørerne og håndleddene for en duft, der varer hele dagen.
Shiseido

Inspiration

Stories artikel

Top 10 dufte til kvinder

Personlig rådgivning

Book en tid

Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.

Club Matas

Kundeanmeldelser

Vær den første til at anmelde dette produkt
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere