1 / 1
Capital Soleil Aftersun Lotion
Størrelse:300 ml
Pris: 204,95 kr.
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Til krop
Vichy Capital Idéal Soleil Aftersun Lotion er en intens fugtgivende og blødgørende Aftersun, der kan bruges til både krop og ansigt.
Det er en let lotion, som føles silkeblød på huden, og som hurtigt trænger ind uden af klistre.
Den er beriget med aktive ingredienser, som bidrager til at bevare fugtniveauet i huden og modvirke tørhed, som ofte er en tendens der ses i huden efter ophold i solen.
Derudover indeholder den vulkansk vand fra Vichy, som virker styrkende og beroligende.
Huden beroliges, tilføres næring og bliver forberedt på at komme i solen igen.
Produktspecifikationer
Det er en let lotion, som føles silkeblød på huden, og som hurtigt trænger ind uden af klistre.
Den er beriget med aktive ingredienser, som bidrager til at bevare fugtniveauet i huden og modvirke tørhed, som ofte er en tendens der ses i huden efter ophold i solen.
Derudover indeholder den vulkansk vand fra Vichy, som virker styrkende og beroligende.
Huden beroliges, tilføres næring og bliver forberedt på at komme i solen igen.
Produktspecifikationer
- Unisex Aftersun til krop og ansigt
- Beroliger, styrker og fugter huden
- Let lotion, som ikke klistrer
- Testet på sensitiv hud
| Hudtype | Normal |
| Anvendelse | Krop |
Påfør aftersun efter soleksponering, med fordel lige efter badet og når huden føles dehydreret.
Eksperttip
Hvis du ønsker en ekstra kølende effekt, kan du med fordel opbevare din aftersun i køleskabet. Dette kan også føles mere beroligende på huden.
Aqua, Alcohol Denat., Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylyl Glycol, Carbomer, Dimethicone, Epilobium Angustifolium Extract, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Stearic Acid, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Parfum (F.I.L. B43891/2). Produktets Ingrediensliste Kan Blive Opdateret Over Tid. Tjek Altid Ingredienslisten Som Findes På Emballagen På Det Købte Produkt.
OBS: Der kan være små uoverensstemmelser mellem ovenstående indhold og indholdsdeklarationen på den vare, du som kunde modtager fra Matas. Vi anbefaler derfor, at du altid tjekker indholdsdeklarationen på det fysiske produkt, du modtager.
| Indhold | 300 ml |
| Enhedspris | 683,17 kr./l |
| Mærke | Vichy |
| Serie | Capital Soleil |
| Kategori | Aftersun |
| Se alt | Mindre kemi Aftersun |
| Se alt | Vichy Aftersun |
| Se alt | Capital Soleil Aftersun |
| Varenummer | 768043 |
| EAN | 3337871322724 |
Hos Matas kan du betale med alle de måder du kender. Du vælger betaling i checkout.
- Dankort
- MobilePay
- Visa
- Mastercard
- Anyday
- Klarna
Personlig rådgivning
Inspiration
Solbeskyttelse
Skal din solbeskyttelse være vandfast?

Kundeanmeldelser
A
anne-mette, 51 år5 mdrVerificeret køb
Skøn aftersunLækre aftersun der ikke fedter
J
Janni, 53 år6 mdrVerificeret køb
Kølig aftersun lotionGod kølig, frisk aftersun lotion. Nem at smøre på og trænger let og hurtigt ind i huden. Har en dejlig frisk duft.
H
Heidi, 58 år8 mdrVerificeret køb
Den bedste aftersun.Beroliger huden og stager evt. rødme.
V
Vibeke, 52 år1 årVerificeret køb
Dejlig let at smøre på, kølende og velduftendeLet at smøre på, virker kølende på huden og velduftende … min sommer go to
Viser 4 af 13

