Få en gaveKøb for 750,-
1 / 1
Få en gaveKøb for 750,-
After Sun Face & Body Balm
Beroliger huden efter sol og bevarer din farve med fugt i op til 48 timer.
Størrelse:150 ml
Fri levering på køb over 499 kr. ·
Få en gave ved køb
Til ansigt
Til krop
En fugtende og komfortabel after sun balm til kroppen, der passer til alle hudtyper.
Produktspecifikationer
Produktspecifikationer
- Beroliger huden og reparerer de skader, UV-strålerne har forårsaget, samtidig med at beskytte huden
- Bevarer, fremmer og intensiverer en solbrun farve
- Solsikke-ekstrakt mindsker rødme og lindrer
- Saflor-ekstrakt fremhæver en naturlig farve
- Mimosa tenuiflora reparerer og genopbygger huden
- Aloe vera og sheasmør fugter, nærer og blødgør i op til 48-timer og efterlader huden komfortabel
| Hudtype | Normal |
| Anvendelse | Krop, Ansigt |
Clarins
Eksperten guider

Med disse produkter, er du sikker på at være godt beskyttet mod solen både før og efter. Smør ansigtet ind ca. 20-30 min. før du skal ud i solen. Derefter anvendes rigeligt solcreme til kroppen. Afslut med en aftersun, efter en lang dag i solen, så du bevare en solbrun farve, samtidig med du beskytter og beroliger huden.
Dry Touch Sun Care Cream SPF 50+
Beskytter mod UVA- og UVB-stråler. Oplev en blød, smeltende tekstur, som tilfører fugt og giver en mat finish. Mens den beskytter huden mod sol-fremkaldte ældningstegn.
Sun Body Lotion SPF 50
Kan bruges til hele familien uanset hudtype. Beskytter mod UVA- og UVB-stråler. Giver en ensartet, holdbar og solbrun farve samtidig med at beskytte huden mod sol-fremkaldte ældningstegn.
After Sun Face & Body Balm
Beroliger huden og reparerer de skader, UV-strålerne har forårsaget, samtidig med at beskytte huden. Bevarer, fremmer og intensiverer en solbrun farve.
Pris: 809,85 kr.
Optjen 82 point at handle for
Inspiration
Solbeskyttelse
Skal din solbeskyttelse være vandfast?

Personlig rådgivning
Kundeanmeldelser
B
Bonnie, 75 år10 mdrVerificeret køb
DejligRigtig god nem at bruge
J
Jane, 74 år11 mdrVerificeret køb
Tør og svær at smøre ud.Den er svær og sej at få ud af tuben. Er meget fast i det, nærmest tør, som om den er gammel eller har stået for længe i turen. Den er meget svær at smøre ud når man endelig har fået den ud.
Solcremen 30 og 50 er helt anderledes lækker og cremet.
B
Birgit, 56 år1 årVerificeret køb
KølendeLet at påføre og trænger ind i huden
A
Annelise, 75 år1 årVerificeret køb
meget finHuden tager cremen med det samme,
Dejlig duft.
Cremen har en fin konsistent.
Viser 4 af 22




