Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream er en let og oliefri ansigtscreme, der giver 100 timers intens hydrering. Med essentielle ingredienser som aloe bio-ferment og hyaluronsyre trænger den dybt ind i huden og giver fugt i flere lag af hudens yderste lag*, hvilket sikrer op til 100 timers hydrering, selv efter rens af ansigtet.
Hvem passer produktet til? Velegnet til alle hudtyper.
Det gør produktet: Ansigtscremen har en let, oliefri formel, der tilfører fugt, og som trænger ind i over 10 lag i hudens yderste lag.* Giver et øjeblikkeligt fugtboost på 174%** og holder huden fugtmættet i 100 timer. Den avancerede fugtgiver med Auto-Replenishing Technology hjælper huden med at skabe sin egen indre vandkilde, så huden kontinuerligt genfugter sig selv og derefter binder fugten, så den får uendeligt fyldig og sund glød.
Effektive resultater: Efter én anvendelse: Booster fugtniveauet med +174%.** Giver 100 timers fugt. Skaber et glat lærred til påføring af makeup. Samme lette, vanedannende, oliefri gelcreme-konsistens.
Efter én uge: 99% af kvinderne sagde, at huden føltes fugtet i dybden.*** 95% af kvinderne sagde, at huden så fyldig ud.*** 91% af kvinderne sagde, at huden så strålende ud.*** 98% af kvinderne sagde, at huden føltes mere spændstig.*** 95% af kvinderne sagde, at huden føltes sundere.***
*I hudens overflade, in vitro-test efter 30 minutter. **Klinisk test af 19 kvinder. ***Forbrugertest af 110 kvinder.
Vores emballage: 30 ml, 50 ml og 75 ml er pakket i genanvendelige glaskrukker. Krukken på 15 ml er fremstillet af mindst 40% genbrugsmateriale.
• Hvad er PCR? PCR står for "Post-Consumer Recycled”. PCR-plast er genbrugsplast. Ved hjælp af PCR kan vi reducere dannelsen af nyt plastaffald. • Sådan genbruger du emballagen: Glaskrukkerne kan genbruges. Tag låget af, skyl derefter beholderen, og læg den i en genbrugsspand.
Den fugtgivende Moisture Surge serie opretholder fugtbalancen i din hud og efterlader din hud med den smukkeste glød.
Moisture Surge Hydrating Lotion
Fugter huden i dybden, og efterlader den med en fantastisk glød.
Moisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream
En let, oliefri ansigtscreme der giver op til 100 timers intens fugt. Med aloe bio-ferment og hyaluronsyre gennemfugtes huden i flere lag -for en frisk, fyldig og gennemfugtet hud, selv efter rens.
Moisture Surge Lip Hydro-Plump Treatment
Plumpende læbepomade til både dag og nat. Modvirker tørhed og giver bløde, dugfriske læber.
200 ml
CliniqueMoisture Surge Hydrating Lotion
Let lotion med Aloe og hyaluronsyre. Giver fugt og glød.
CliniqueMoisture Surge 100-Hour Auto-Replenishing Moisturizing Face Cream
100 timers fugt til alle hudtyper. Gelcreme med aloe og hyaluronsyre.
(524)
Pris: 299,95 kr.299,95 kr.
10 ml
CliniqueMoisture Surge Lip Hydro-Plump Treatment
(90)
Pris: 182,95 kr.182,95 kr.
Pris: 792,85 kr.792,85 kr.
Optjen 80 point at handle for
Inspiration
Video anmeldelse
Materialisten anbefaler
Stories artikel
Redaktionen tester: Clinique Moisture Surge
Prøv Hudplejeguiden og få en skræddersyet hudplejerutine
Stories artikel
Clinique mascara guide: Find dit perfekte match
Stories artikel
Clinique: 3 makeupfavoritter, du skal kende
Personlig rådgivning
Book en tid
Få personlig rådgivning, eller deltag i en af vores events.
Club Matas
Gratis hudtest
Vi anbefaler en personlig hudplejerutine indenfor 48 timer.
Club Matas
Kundeanmeldelser
4.7
Baseret på 524 anmeldelser
95% der har anmeldt anbefaler produktet
Se fordelingen af stjerner her
5433
458
316
29
18
Alle anmeldelser læses af Matas AI før publicering. Læs mere
L
lone, 60 år
2 uVerificeret køb
50 ml
Let og køleneLet og lidt kølene og nem at smøre på
Var dette en hjælp?
B
Birthe, 66 år
3 uVerificeret køb
50 ml
Drøj og dejlig cremeDet er en god creme for mig
Var dette en hjælp?
A
Anni, 59 år
4 uVerificeret køb
15 ml
Meget fugtgivendeVirker godt til min ansigtshud (59 år), bruger den under dagcreme og som ekstra fugt om natten. Langvarig fugt, nem at fordele og fedter ikke.
Var dette en hjælp?
M
Merete, 41 år
1 mdVerificeret køb
30 ml
Bedste fugtighedscremeJeg bryder mig ikke om særlig mange fede cremer, men denne her er så let og fugter min tørre hud så godt. Jeg har brugt den længe og vender altid tilbage til den, hvis jeg forsøger med en ny creme